Euro 2020: Francja pokonała Bułgarię. Kontuzja Karima Benzemy

Karim Benzema doznał kontuzji w meczu z Bułgarią.

Francja wygrała z Bułgarią 3:0 (1:0) w towarzyskim meczu piłkarskim rozegranym w Saint-Denis pod Paryżem. W pierwszej połowie kontuzji doznał Karim Benzema. Był to ostatni sprawdzian mistrzów świata przed rozpoczynającymi się 11 czerwca mistrzostwami Europy.

W ubiegłym tygodniu Benzema powrócił do drużyny narodowej po trwającej ponad pięć lat przerwie. Zagrał w meczu z Walią (3:0), w którym nie wykorzystał rzutu karnego. Napastnik Realu Madryt z reprezentacją rozstał się w atmosferze skandalu. Jest bowiem oskarżony o współudział w szantażu swojego byłego kolegi z kadry Mathieu Valbueny w 2015 roku. W październiku stanie w związku z tym przed sądem.

We wtorek opuścił boisko pod koniec pierwszej połowy. - Otrzymał uderzenie w mięsień nad kolanem - powiedział trener reprezentacji Didier Deschamps w krótkim wywiadzie przed zejściem na przerwę do szatni.

Przed przerwą bramkę zdobył Antoine Griezmann, a w końcówce spotkania dwukrotnie trafił do siatki Olivier Giroud, który w 41. minucie zmienił Benzemę. Mecz na Stade de France obejrzało ok. 5 tys. widzów.

Mistrzowie świata zagrają w grupie F zbliżającego się Euro, razem z broniącą tytułu Portugalią, Niemcami i Węgrami.

Francja - Bułgaria 3:0 (1:0)

Bramki: Antoine Griezmann 29, Olivier Giroud 83, 90