NHL: Montreal Canadiens awansowali do półfinału

Bramkarz Carey Price i jego Montreal Canadiens zagrają w półfinale Pucharu Stanleya

Hokeiści Montreal Canadiens awansowali do półfinału rozgrywek o Pucharu Stanleya. W drugiej rundzie play-off w North Division pokonali Winnipeg Jets 4-0. Poniedziałkowe spotkanie wygrali 3:2 po dogrywce. Kolejnym rywalem Canadiens będą Vegas Golden Knights lub Colorado Avalanche. W rywalizacji tych zespołów w West Division jest remis 2-2.

W decydującym, jak się okazało, spotkaniu z Jets Canadiens prowadzili po pierwszej tercji 2:0. Gole strzelili Erik Gustafsson w 9. minucie i Artturi Lehkonen w 20. Po przerwie bardzo szybko wyrównał Logan Stanley, trafiając do siatki w 22. i 26. minucie. Do tej pory w lidze NHL Stanley tylko raz zdobył bramkę.

Drużyna z Montrealu miała ogromną przewagę, zanotowała 42 uderzenia na bramkę, przy zaledwie 16 rywali. W drugiej i trzeciej tercji statystyki zdecydowanie przemawiały na korzyść Canadiens 13-4 i 14-5, ale wynik się nie zmieniał.

W dogrywce Jets nie oddali ani jednego strzału, a o sukcesie ekipy z Montrealu przesądził Tyler Toffoli po minucie i 39 gry.

W poprzedniej rundzie Canadiens przegrywali z Toronto Maple Leafs 1-3, by wygrać serię 4-3. To oznacza, że obecnie mają na koncie siedem zwycięstw z rzędu w play off.

Z kolei w Bostonie, mimo przygniatającej przewagi Bruins (strzały 44-19), gospodarze przegrali z New York Islanders 4:5. Po 42 minutach goście mieli już zapas trzech goli (5:2), lecz przeciwnicy odpowiedzieli dwoma trafieniami i mieli jeszcze ponad pięć minut na doprowadzenie do dogrywki. To im się już nie udało.

W East Division "Wyspiarze" prowadzą 3-2 i brakuje im już tylko jednego zwycięstwa do wyeliminowania bostończyków.