Dookoła Słowenii: Powrót Rafała Majki po dwumiesięcznej przerwie

Rafał Majka

Po dwumiesięcznej przerwie Rafał Majka powrócił do ścigania. 31-letni brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro wystartował w środę w wyścigu Dookoła Słowenii razem z liderem swojej grupy UAE Team Emirates, reprezentantem gospodarzy Tadejem Pogacarem.

Dla obu jest to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającym się 26 czerwca w Breście Tour de France. W ubiegłym roku wówczas niespełna 22-letni Słoweniec został najmłodszym od 116 lat zwycięzcą tego wyścigu.

W środę pierwszy etap, z metą w Rogaskiej Slatinie, wygrał po finiszu z peletonu Niemiec Phil Bauhaus (Bahrain Victorious). Czwarte miejsce zajął jadący w biało-czerwonej koszulce mistrza kraju Stanisław Aniołkowski (Bingoal Pauwels Sauces WB), a siódmy był Alan Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski). Majka i Pogacar finiszowali na dalszych pozycjach w głównej grupie.

Pięcioetapowy wyścig zakończy się w niedzielę w Novym Mescie. W 2017 roku całą imprezę i jeden z odcinków wygrał Majka, startujący wtedy w barwach ekipy Bora-Hansgrohe.