El. MŚ 2022: Szósta wygrana Brazylii. Kolejna strata punktów Argentyny

Lionel Messi i spółka po raz trzeci w trwających eliminacjach stracili punkty.

Brazylia wygrała na wyjeździe z Paragwajem 2:0 (1:0) w meczu 6. kolejki eliminacji piłkarskich mistrzostw świata 2022 w strefie Ameryki Południowej. "Canarinhos" mają na koncie komplet 18 punktów i o sześć wyprzedzają Argentynę, która zremisowała z Kolumbią 2:2.

W Asuncion bramki dla Brazylii zdobyli Neymar (4.) i Lucas Paqueta (90.+3). Dla poszczególnych drużyn wtorkowe spotkania były jednocześnie sprawdzianem przed rozpoczynającym się 13 czerwca turniejem Copa America - mistrzostwami kontynentu, które przeniesiono z Kolumbii i Argentyny do Brazylii.

W Barranquilla Argentyna prowadziła po ośmiu minutach z Kolumbią 2:0, a na listę strzelców wpisali się Cristian Romero i Leandro Paredes. W 51. minucie kontaktowego gola z rzutu karnego uzyskał Luis Fernando Muriel, a w doliczonym czasie gry wyrównał Miguel Borja.

Na trzecim miejscu plasuje się Ekwador, mimo porażki u siebie z ostatnim w tabeli Peru 1:2. W innych meczach Wenezuela zremisowała z Urugwajem 0:0, a Chile z Boliwią 1:1. To oznacza, iż była to seria gier bez triumfu gospodarzy.

W eliminacjach MŚ w strefie CONMEBOL bierze udział 10 reprezentacji, które rywalizują systemem każdy z każdym, u siebie i na wyjeździe. Awans wywalczą cztery najlepsze, a piąta zagra w barażu interkontynentalnym. Kolejne mecze dopiero na początku września.

Wyniki 6. kolejki:

Ekwador - Peru 1:2 (0:0)
Bramki: dla Ekwadoru - Gonzalo Plata (90.+3 Plata); dla Peru - Christian Cueva (63.),
Luis Advincula (89.)

Wenezuela - Urugwaj 0:0

Kolumbia - Argentyna 2:2 (0:2)
Bramki: dla Kolumbii - Luis Fernando Muriel (51.-karny), Miguel Borja (90.+4);
dla Argentyny - Cristian Romero (3.), Leandro Paredes (8.)

Paragwaj - Brazylia 0:2 (0:1)
Bramki: Neymar (4.), Lucas Paqueta (90.+3)

Chile - Boliwia 1:1 (0:0)
Bramki: dla Chile - Erick Pulgar (69.); dla Boliwii - Marcelo Moreno Martins (81.-karny)