Liga Narodów: Kolejna wygrana Polaków. Biało-Czerwoni rozbili Bułgarię

Siatkówka
Liga Narodów: Kolejna wygrana Polaków. Biało-Czerwoni rozbili Bułgarię
fot. Cyfrasport
Dzięki wygranej Polacy wskoczyli na pierwsze miejsce w tabeli rozgrywek.

Kolejny świetny mecz Polaków. W siódmej kolejce Ligi Narodów Biało-Czerwoni pokonali Bułgarię 3:0. Przez cały mecz podopieczni Vitala Heynena kontrolowali przebieg spotkania, mając sporą przewagę punktową nad rywalami. Dzięki wygranej wskoczyli na pierwsze miejsce w tabeli rozgrywek.

W spotkaniu z Bułgarią Polacy byli zdecydowanymi faworytami. Rywale przegrali ostatnie cztery mecze, podczas gdy Biało-Czerwoni zaledwie raz schodzili z parkietu pokonani. Po pewnych wygranych z Rosją, USA i Australią kolejne zwycięstwo wydawało się obowiązkiem.

Od pierwszego seta lepiej prezentowali się Polacy. Po wyrównanym początku mistrzowie świata wyszli na sześciopunktowe prowadzenie, którego nie oddali już do końca pierwszej odsłony. Ostatecznie siatkarze Vitala Heynena zwyciężyli 25:19.

ZOBACZ TAKŻE: WYNIKI I TABELA LIGI NARODÓW SIATKARZY 2021

 

W drugim secie nasi siatkarze zdominowali rywali od samego początku. Szybko zbudowana przewaga, spowodowała, że Polska prowadziła sześcioma punktami przy stanie 10:6. Później było jeszcze lepiej, co doprowadziło do dziesięciopunktowej różnicy na korzyść Biało-Czerwonych. Liczne błędy Bułgarów umożliwiły ekipie zwycięstwo w drugiej odsłonie 25:15.

Kolejny set był już tylko formalnością. Liczne asy serwisowe i brak koncentracji u rywali zadecydowały o gładkim zwycięstwie Biało-Czerwonych. Bułgaria nie zaprezentowała się na odpowiednim poziomie, co wykorzystali siatkarze z Polski. Swoją wygraną w całym meczu przypieczętowali wynikiem 25:12 w ostatnim secie.

To szóste zwycięstwo w turnieju Polaków, którzy prowadzą w tabeli. W czwartek zmierzą się z Holandią (20:50, Polsat Sport).

Skrót meczu Polska - Bułgaria:

 

Polska - Bułgaria 3:0 (25:19, 25:15, 25:12)

 

Polska: Fabian Drzyzga, Norbert Huber, Jakub Kochanowski, Wilfredo Leon, Bartosz Bednorz, Łukasz Kaczmarek, Damian Wojtaszek (libero) oraz Maciej Muzaj.

 

Bułgaria: Georgi Seganow, Nikołaj Kolew, Nikołaj Kartew, Georgi Petrow, Asparuh Asparuhow, Radoslaw Parapunow, Wladislaw Iwanow (libero) oraz Denis Karjagin, Gordan Liuckanow.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie