NHL: Broniący tytułu Tampa Bay Lightning awansowali do półfinału

Tampa Bay Lightning są już w półfinale rozgrywek, w których bronią trofeum

Broniący tytułu hokeiści Tampa Bay Lightning awansowali do półfinału rozgrywek o Pucharu Stanleya. W drugiej rundzie play off ligi NHL pokonali Carolina Hurricanes 4-1. W ostatnim meczu Central Division wygrali 2:0 na wyjeździe.

W Raleigh bramki dla mistrzów z poprzedniego sezonu NHL zdobyli Brayden Point w 25. minucie i Ross Colton w 50. Znów ani razu nie dał się pokonać bramkarz Andriej Wasilewski, który tym razem miał 29 udanych interwencji.

W wyjazdowych spotkaniach w play off hokeiści Lightning mają bilans 5-1.

- Mieliśmy całkiem niezły sezon regularny, zbudowaliśmy w sobie pewność i wzajemne zaufanie. Wierzymy w swoją drużynę, bo mamy bardzo mocny skład - zaznaczył Point.

Kolejnym rywalem zespołu Lightning będzie New York Islanders lub Boston Bruins. W serii do czterech zwycięstw w East Division nowojorczycy prowadzą 3-2.

Coraz bliżej półfinału jest są też "Złoci Rycerze" z Las Vegas. We wtorek triumfowali na wyjeździe w rywalizacji z Avalanche 3:2 po dogrywce, mimo że po dwóch tercjach przegrywali 0:2.

Bramki dla Colorado zdobyli Brandon Saad w 20. minucie i Joonas Donskoi w 37. Goście znakomicie rozpoczęli trzecią odsłonę, w 42. minucie krążek w siatce umieścił Alex Tuch, a w 45. wyrównał Jonathan Marchessault. W dogrywce Vegas Golden Knights potrzebowali tylko 50 sekund na strzelenie decydującego gola. Bohaterem okazał się Mark Stone.

Szóste spotkanie odbędzie się w czwartek.