PlusLiga: Bartosz Filipiak żegna się z PGE Skrą Bełchatów

Siatkówka
PlusLiga: Bartosz Filipiak żegna się z PGE Skrą Bełchatów
fot. Materiały prasowe
Bartosz Filipiak spędził w PGE Skrze zaledwie jeden sezon

Bartosz Filipiak, dotychczasowy atakujący PGE Skry, żegna się z klubem i od nowego sezonu nie będzie reprezentował barw bełchatowskiej drużyny. 27-letni siatkarz dołączył do zespołu przed sezonem 2020/2021 po znakomitych występach w Treflu Gdańsk. Własnie w barwach klubu z Trójmiasta Filipiak został najlepszym punktującym PlusLigi, dlatego w Bełchatowie oczekiwania wobec tego atakującego były bardzo duże.

W minionym sezonie Filipiak uzupełniał się z drugim z atakujących, czyli Dusanem Petkoviciem. Łącznie zagrał w 25 meczach PlusLigi, w których zdobył 177 punktów, ze średnią skutecznością na poziomie 46 procent. Zanotował też 23 punktowe zagrywki. Wystąpił też w kilku meczach Ligi Mistrzów.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kluczowy rywal? Polska. A Michał Kubiak zawsze prowokuje

 

Po rozmowach z zawodnikami zarząd PGE Skry postanowił, że atakujący nie zostanie w Bełchatowie, dlatego Filipiak żegna się z klubem po jednym sezonie.

 

- Dziękujemy Bartkowi za występy w naszym klubie i mam nadzieję, że w PGE Skrze sporo się nauczył. Szkoda, że splot niesprzyjających okoliczności spowodował, że nie mógł pokazać pełni swoich możliwości ze względu na dwie kontuzje w trakcie sezonu. Dlatego życzę mu przede wszystkim zdrowia i powodzenia w dalszej karierze siatkarskiej, bo ma ogromny potencjał - mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

 

 

- W PGE Skrze spędziłem tylko rok, ale cieszę się, że miałem okazję gry w takim klubie. A teraz czekają mnie kolejne wyzwania sportowe. PGE Skrze życzę jeszcze wielu sukcesów i mam nadzieję, że spotkamy się na siatkarskich parkietach - mówi Bartosz Filipiak.

 

Przypomnijmy, że nowym atakującym PGE Skry został Aleksandar Atanasijevic. Nazwisko drugiego z siatkarzy na tej pozycji klub ogłosi już wkrótce.

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie