Tokio 2020: Rząd Japonii rozważa zaszczepienie 70 tys. wolontariuszy

Inne
Tokio 2020: Rząd Japonii rozważa zaszczepienie 70 tys. wolontariuszy
fot. PAP/EPA
Rząd Japonii rozważa zaszczepienie 70 tys. wolontariuszy.

Rząd Japonii rozważa zaszczepienie wszystkich 70 tysięcy wolontariuszy, którzy zostali zakwalifikowani do pracy podczas igrzysk i paraolimpiady w Tokio, by zwiększyć bezpieczeństwo największej sportowej imprezy globu - poinformowała agencja Kyodo.

Minister ds. olimpijskich Tamayo Marukawa powiedziała w parlamencie, odpowiadając na pytania, że rząd i organizatorzy igrzysk wyrażają wolę zaszczepienia tej grupy osób, która będzie miała bezpośredni kontakt ze sportowcami w wiosce olimpijskiej i w arenach sportowych.

 

- Chcemy wraz z odpowiednimi urzędnikami rozmawiać o praktycznych kwestiach dotyczących tego, co można zrobić, aby igrzyska były bezpieczne – powiedziała, podkreślając, że szczepienie wolontariuszy nie powinny zakłócić programu szczepień obywateli Japonii.

 

W Tokio przy igrzyskach i paraolimpiadzie miało pracować 80 tysięcy wolontariuszy. Kilka dni temu japońska publiczna stacja telewizyjna NHK poinformowała, że około 10 tysięcy zrezygnowało.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tokio 2020: Drabik awansowała na igrzyska, porażka Koszewskiej

 

W Tokio i wielu innych prefekturach nadal obowiązuje stan wyjątkowy, wprowadzony w celu powstrzymania czwartej fali pandemii Covid-19. Ograniczenia były kilkakrotnie przedłużane i zgodnie z obecnym planem mają zostań zniesione 20 czerwca, czyli niewiele ponad miesiąc przed ceremonią otwarcia igrzysk - 23 lipca.

 

Badania opinii publicznej wskazują, że większość mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni (od 50 do nawet 80 proc.) sprzeciwia się organizowaniu igrzysk w lipcowym terminie (23 lipca - 8 sierpnia).

 

Szczepienia przebiegają dość wolno. Władze planują zaszczepienie do lipca wszystkich osób w wieku 65 lat i starszych. Według zapowiedzi rządu, jeszcze w czerwcu mają ruszyć szczepienia studentów, pracowników uczelni i firm.

agb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie