ATP w Nottingham: Kamil Majchrzak - Aleksandar Vukic. Relacja i wynik na żywo

Kamil Majchrzak i Aleksandar Vukic spotkają się w drugiej rundzie challengera ATP w Nottingham. Będzie to drugie w obecnym sezonie singlowe spotkanie polskiego tenisisty na kortach trawiastych. Pierwsze rozegrał we wtorek, ale trwało ono wyjątkowo krotko, bo zaledwie 17 minut. W środę piotrkowianin dłużej pograł w deblu, ale bez powodzenia. Relacja i wynik na żywo meczu Kamil Majchrzak - Aleksandar Vukic na Polsatsport.pl od godziny 13:15.

Po starcie w wielkoszlemowym French Open, w którym się przełamał i nareszcie wygrał jeden mecz turnieju głównego, Majchrzak natychmiast zmienił nawierzchnię. Pojechał do Anglii i zainaugurował sezon na trawie. W turnieju w Nottingham jest rozstawiony z "ósemką", a jego pierwszym rywalem był Prajnesh Gunneswaran. Reprezentant Indii bardzo szybko zrezygnował z walki. Po 17 minutach przegrał 0:6, a do drugiego seta już nie wyszedł. To spotkanie należy raczej nazywać krótką, intensywną rozgrzewką.

W drugiej rundzie Majchrzaka czeka poważniejsze wyzwanie. Jego rywalem będzie kwalifikant Aleksandar Vukic. 25-letni Australijczyk jest obecnie na 209. miejscu w rankingu ATP, w którym najwyżej plasował się w październiku ubiegłego roku. Był wtedy 183.

Będzie to drugie w historii spotkanie pomiędzy tymi tenisistami. We wrześniu ubiegłego roku grali w trzeciej rundzie challengera ATP Moneta Czech Open na ziemnych kortach w Prościejowie. Polak wygrał wtedy 6:4, 6:1, później pokonał jeszcze dwóch przeciwników i cieszył się z triumfu w całych zawodach. To zwycięstwo pozwoliło mu wrócić do czołowej setki rankingu ATP, z której jednak ponownie wypadł. Obecnie jest 126.

W środę Majchrzak przystąpił do rywalizacji w deblu, a jego partnerem był Jewgienij Donskoj. Przygoda zakończyła się szybko, Polaka i Rosjanina pokonali rozstawieni z numerem drugim Australijczycy Matthew Ebden i John-Patrick Smith 6:4, 7:6 (7-4).

Relacja i wynik na żywo meczu Kamil Majchrzak - Aleksandar Vukic na Polsatsport.pl od godziny 13:15.