KSW: Kto kolejny dla Mariusza Pudzianowskiego? Superwalka z Mamedem Khalidovem wchodzi w grę?

Sporty walki
KSW: Kto kolejny dla Mariusza Pudzianowskiego? Superwalka z Mamedem Khalidovem wchodzi w grę?
fot. Polsat Sport

Mariusz Pudzianowski (15-7, 1 NC, 10 KO) podczas gali KSW 61 pokonał przed czasem Łukasza Jurkowskiego (17-12, 7 KO, 4 SUB). Dla byłego strongmana była to druga wygrana walka w tym roku. Kto może być kolejnym rywalem "Pudziana"? Najgłośniej mówi się o dwóch zawodnikach. Jednym z nich jest... Mamed Khalidov (35-7-2, 15 KO, 16 SUB).

Mariusz Pudzianowski w miniony weekend stoczył swój 23. pojedynek w karierze. Pokonał przez techniczny nokaut w 3. rundzie Łukasza Jurkowskiego. Mimo 44 lat na karku, "Pudzian" nie planuje zakończenia kariery. Kolejny swój pojedynek planuje na koniec 2021 roku.

 

Pytanie, z kim mógłby zawalczyć zawodnik z Białej Rawskiej? Podczas KSW 61, udzielając wywiadów, swoją gotowość wyraził mistrz kategorii średniej, Mamed Khalidov. Bez wątpienia byłaby to jedna z najgłośniejszych walk w historii polskiego MMA.

 

Zobacz także: Mamed Khalidov skomentował swoją przyszłość w KSW

 

W rozmowie z "WP Sportowe Fakty" do pomysłu takiego pojedynku odniósł się współwłaściciel KSW, Maciej Kawulski. – Wszystko, co interesuje kibiców, interesuje również mnie. Z drugiej strony, nie wyobrażam sobie trudniejszego do realizacji zestawienia od tego właśnie. I nie sądzę, żeby było ono przyjęte brawami ze strony obu zawodników. W sytuacji wywiadu – co mówi w takich sytuacjach zawodnik, który nie boi się wyzwań? „Jasne, gdybym dostał propozycję, to chętnie wyszedłbym do walki”. Od rozmowy w wywiadzie do konkretnej decyzji jest bardzo daleka droga - powiedział Kawulski.

 

Bardziej prawdopodobne wydaje się starcie Pudzianowskiego z "Bombardierem". Do takiego starcia miało dojść na KSW 59, ale tuż przed galą Senegalczyk dostał ataku wyrostka robaczkowego. W jego miejsce wskoczył Nicola Milanovic, a "Pudzian" zwyciężył w 1. rundzie. Były strongman jeszcze przed walką z "Jurasem" stwierdził, że bardzo chce, żeby doszło w końcu do walki z "Bombardierem".

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie