MŚ w judo: Piotr Kuczera przegrał z liderem rankingu

Sporty walki
Piotr Kuczera przegrał z Nikolozem Sherazadishvilim w 1/8 finału mistrzostw świata w judo.

Po dwóch zwycięstwach eliminacyjnych, Piotr Kuczera (90 kg) przegrał z liderem rankingu Hiszpanem Nikolozem Sherazadishvilim w 1/8 finału mistrzostw świata w judo. W tej kategorii w Budapeszcie startował też Sebastian Ołdak.

Kuczera, brązowy medalista mistrzostw Europy z 2016 roku, wygrał przez ippon z Eyale Le Beau (DR Konga) i Mattiasem Kuusikiem (Estonia). O awans do ćwierćfinału przegrał ze Sherazadishvilim, mistrzem globu z Baku z 2018 roku.

Drugi z Polaków w wadze 90 kg Ołdak otrzymał trzy kary shido, co wiązało się z dyskwalifikacją w pojedynku z Kirgizem Erlanem Szerowem.

W piątek w stolicy Węgier wystąpi mistrzyni kontynentu Beata Pacut (78 kg), a w sobotę: Paula Kułaga (+78 kg) i Maciej Sarnacki (+100 kg).

Mistrzostwa świata są ostatnim turniejem zaliczanym do kwalifikacji olimpijskich.