NBA: Drugie wysokie zwycięstwo Suns w półfinale na Zachodzie

Rywalizacja między Phoenix Suns a Denver Nuggets przeniesie się do Kolorado.

Po wyeliminowaniu broniących tytułu mistrzów NBA Los Angeles Lakers, koszykarze Phoenix Suns bardzo dobrze rozpoczęli półfinałową rywalizację play off w Konferencji Zachodniej. W środę pokonali Denver Nuggets 123:98 i w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą 2-0.

W poniedziałek, po wyrównanej tylko pierwszej połowie, Suns wygrali z Nuggets różnicą 17 punktów (122:105). W środę różnica była jeszcze większa. Do przerwy "Słońca" prowadziły 52:42, a w drugiej części jeszcze poprawiły wynik, osiągając w pewnym momencie 31 pkt przewagi. Teraz rywalizacja przeniesie się do Kolorado.

Ponownie w drużynie z Arizony bardzo dobrze spisywał się 36-letni Chris Paul - 17 punktów, 15 asyst i ani jednej straty. Devin Booker zapisał na koncie 18 pkt i 10 zbiórek, Deandre Ayton - 15 pkt i 10 zbiórek, a Mikal Bridges dołożył 16 "oczek". Wszyscy zawodnicy pierwszej piątki gospodarzy zanotowali dwucyfrową zdobycz; Jae Crowder 11 pkt.

Ekipie Nuggets nie pomogła bardzo dobra gra MVP sezonu zasadniczego Nikoli Jokica. Serb uzyskał 24 pkt i zebrał z tablic 13 zbiórek, ale nie miał takiego wsparcia w swoim zespole, na jakie mógł liczyć Paul w Suns.

- To był zawstydzający występ i jeśli zagramy w ten sposób w Denver, to będzie naprawdę szybka seria - przyznał trener Nuggets Michael Malone.

- To wszystko źle wygląda i musimy wiele zmienić w naszej grze - dodał Jokic.

Trzeci mecz odbędzie się w nocy z piątku na sobotę czasu polskiego.

W drugiej parze na Zachodzie Utah Jazz wygrywają z Los Angeles Clippers 1-0.