NHL: New York Islanders w półfinale, kolejnym rywalem obrońcy tytułu

Hokeiści New York Islanders w półfinale rozgrywek o Puchar Stanleya zmierzą się z Bay Lightning.

Hokeiści New York Islanders wygrali z Boston Bruins 6:2 w ostatnim meczu drugiej rundy play-off ligi NHL w East Division. W rywalizacji do czterech zwycięstw "Wyspiarze" triumfowali 4-2. W półfinale rozgrywek o Puchar Stanleya zmierzą się z broniącymi tytułu Tampa Bay Lightning, najlepszymi w Central Division.

W środę po pierwszej tercji Islanders remisowali z Bruins 1:1, ale w drugiej strzelili trzy gole w niewiele ponad 10 minut i tym samym praktycznie rozstrzygnęli losy całej serii. Dwie bramki zdobył Brock Nelson, który został najskuteczniejszym w historii graczem "Wyspiarzy" w play-off. Od 2013 roku po sezonie zasadniczym bramkarzy rywali pokonywał 22 razy.

Jeszcze w 46. minucie nadzieję kibicom zespołu z Bostonu dał Brad Marchand, dla którego było to drugie trafienie w tym meczu. Rozwiał je natomiast Cal Clutterbuck, który podwyższył na 5:2 w 59.01 min. Jedenaście sekund później rezultat ustalił Ryan Pulock. Dwa ostatnie gole padły, gdy w bramce gości nie było już Tuukki Raska.

W półfinale Stanley Cup nowojorczycy zmierzą się z Lightning, którzy wyeliminowali Carolina Hurricanes 4-1. W ubiegłym roku, w drodze po tytuł, Lightning pokonali Islanders 4-2 w finale Konferencji Wschodniej.

- Jeśli chcesz zdobyć puchar, musisz wygrać z najlepszymi. Czeka nas dobra bitwa ze świetną drużyną - przyznał Nelson.

W najlepszej czwórce ligi NHL są również zawodnicy Montreal Canadiens (North Division), którzy czekają jeszcze na przeciwnika z West Division. Vegas Golden Knights prowadzą z Colorado Avalanche 3-2 w serii, kolejny, być może ostatni mecz w nocy z czwartku na piątek polskiego czasu.