PlusLiga: Brenden Sander opuścił ekipę Cerrad Enea Czarnych Radom

Siatkówka
PlusLiga: Brenden Sander opuścił ekipę Cerrad Enea Czarnych Radom
fot. Cyfrasport
Siatkarz Cerrad Enea Czarnych Radom Brenden Sander oraz Taylor Sander i Norbert Huber z PGE Skry Bełchatów podczas meczu PlusLigi.

Reprezentant USA Brenden Sander po rozgrywkach 2020/21 opuścił zespół Cerrad Enea Czarnych Radom. Amerykański przyjmujący w klubie Wojskowych spędził dwa sezony, rozegrał 42 mecze i zdobył łącznie 431 punktów. Jego starszy brat Taylor Sander jest siatkarzem PGE Skry Bełchatów.

Brenden Sander do Radomia trafił w trakcie sezonu 2019/20. Amerykański siatkarz zajął miejsce kontuzjowanego Alena Sketa, który z powodu problemów zdrowotnych rozwiązał kontrakt z Cerrad Enea Czarnymi Radom.

 

Zobacz także: Oni zastąpią Kubiaka i Kurka? Siatkarskie talenty rywalizowały o medale mistrzostw Polski

 

Przed przyjściem do drużyny Wojskowych Brenden Sander w sezonie 2018/19 był zawodnikiem włoskiego klubu Cucine Lube Civitanova, z którym sięgnął po mistrzostwo Włoch oraz mistrzostwo Ligi Mistrzów i srebrny medal klubowych mistrzostw świata. Dla przyjmującego był to pierwszy sezon w seniorskiej karierze.

 

W latach 2015–18 Sander reprezentował barwy juniorskiego zespołu Brigham Young University, z którym wywalczył Mistrzostwo NCAA - sezon 2016 i 2017. W swoim dorobku ma również brązowy medal mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów Juniorów 2014, srebrny medal Pucharu Panamerykańskiego Juniorów 2015 oraz srebrny medal mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów 2019.

 

 

Sezon 2019/20 zaliczył do bardzo udanych. W swoim debiucie w Cerrad Enea Czarnych Radom na parkietach PlusLigi rozegrał 14 meczów, w których zdobył 150 oczek, będąc piątym najlepiej punktującym zawodnikiem w swojej drużynie na koniec sezonu. W rozgrywkach 2020/21 amerykański przyjmujący wystąpił w 28. meczach, zdobywając dla zespołu Cerrad Enea Czarnych Radom 281 punktów, będąc drugim najlepiej punktujący zawodnikiem WKS w ostatnim sezonie PlusLigi.

RM, Polsat Sport, wksczarni.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie