Prezes Czarnych Sosnowiec o założeniach na kolejny sezon

Piłka nożna
Prezes Czarnych Sosnowiec o założeniach na kolejny sezon
fot. Cyfrasport
Prezes klubu Czarni Sosnowiec Robert Majewski wypowiedział się na temat przyszłego sezonu.

Piłkarki nożne Czarnych Sosnowiec wywalczyły w minionym sezonie mistrzostwo i Puchar Polski. - W kolejnym nie może być gorzej, chcemy też spróbować coś osiągnąć w debiucie na arenie międzynarodowej – powiedział prezes klubu Robert Majewski.

W lidze sosnowiczanki już jesienią były głównymi kandydatkami do zdobycia tytułu po 21-letniej przerwie. W jedenastu meczach pierwszej rundy raz zremisowały, a pozostałe spotkania zakończyły zdobyciem kompletu punktów. Pół roku później cieszyły się z 13. w historii tytułu mistrzowskiego.

 

- Triumf w ekstralidze był może przekonujący, bo rozgrywki zdominowaliśmy, szczególnie jesienią. Wywalczyliśmy sobie taką pozycję, że wiosną mogliśmy się przyglądać, co robią rywale. Ale w Pucharze Polski były mecze, w których nie wytrzymywałem, bo było bardzo ciężko – dodał prezes.

 

ZOBACZ TAKŻE: Debiut VAR podczas Euro 2020

 

Przypomniał mecz z Tarnovią, w którym sosnowiczanki przegrywały 0:2 i zwyciężyły 3:2, czy wygraną po rzutach karnych z AZS UJ Kraków.

 

W finale PP zespół z Sosnowca pokonał w Warszawie wicemistrza kraju TME UKS SMS Łódź 1:0.

 

Wygranie ekstraligi dało Czarnym prawo startu w Lidze Mistrzyń.

 

- Nie wiemy jeszcze, jak będzie wyglądał kształt tej edycji. Musimy iść do przodu, myślę, że znów nadchodzi nasz czas. Zawojowaliśmy polską ekstraligę, teraz pozostaje nam coś osiągnąć na arenie międzynarodowej. Chcemy spróbować w debiucie, zaczniemy rywalizację z najniższym możliwym współczynnikiem w rankingu – stwierdził Majewski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jakub Kwiatkowski o stanie zdrowotnym kadry

 

Drużyna Czarnych rozpocznie przygotowania do sezonu 5 lipca.

 

- Skład na pewno nie będzie taki sam, bo już w styczniu było wiadomo, że jedna z naszych zawodniczek przeniesie się latem do Bayernu Monachium (skrzydłowa Weronika Zawistowska). Jesteśmy w fazie testów, rozmów z piłkarkami. Trochę za wcześnie, by mówić o konkretach. Jak zawsze chcemy najpierw zostawić część składu, a potem do niego dokooptować nowe zawodniczki – wyjaśnił prezes.

 

W kolejnym sezonie sosnowiczanki będą bronić dubletu.

 

- Zawsze rywale się na nas spinali, także mamy to we krwi i się nie boimy – zadeklarował Majewski.

PZ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie