Tauron Liga: Magdalena Saad znalazła nowy klub

Siatkówka
Tauron Liga: Magdalena Saad znalazła nowy klub
fot. Cyfrasport
Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz to nowy klub Magdaleny Saad.

Magdalena Saad została nową siatkarką klubu Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz. – Zawsze miałam o zespole i klubie z Bydgoszczy zdanie, że to solidne miejsce do pracy, z tradycjami oraz sportowym duchem – powiedziała libero.

Magdalena Saad urodziła się 14 maja 1985 roku. Sezon 2020/21 zakończyła na trzecim stopniu podium z ekipą ŁKS Commercecon Łódź. Na koncie ma także mistrzostwo kraju z Atomem Trefl Sopot (2011/12), awans do 1. ligi z Sanpajdą Jarosław (2018/2019), mistrzostwo 1. ligi z Wisłą Warszawa (2017/18) oraz brąz Akademickich Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej.

 

Zobacz także: Oni zastąpią Kubiaka i Kurka? Siatkarskie talenty rywalizowały o medale mistrzostw Polski

 

Przeciwko Pałacowi Bydgoszcz nowa libero rozegrała w najwyższej klasie rozgrywkowej 17 spotkań. Kibice znad Brdy powinni więc dobrze kojarzyć dynamiczną, zwinną zawodniczkę, niejednokrotnie ratującą z opresji zespoły w których grała. Łodzianka ma za sobą osiem sezonów w LSK i 179 rozegranych spotkań (646 setów). Jeden sezon (2012/13) rozegrała w barwach Lokomotivu Baku, czyli tuż po mistrzostwie Polski wywalczonym z drużyną z Sopotu. Była najlepiej przyjmującą ekstraklasy w latach 2008–10 i wciąż trzyma wysoki poziom – w poprzednim sezonie uplasowała się na czwartym miejscu w rankingu najlepiej przyjmujących (62,41%). O wysoką formę Saad dba także m.in. uprawiając siatkówkę plażową.

 

Co zdecydowało o wyborze oferty gry w klubie z Bydgoszczy?

 

– Na pewno współpraca z trenerem, który ma opinię wymagającego. Zawsze miałam o zespole i klubie z Bydgoszczy zdanie, że to solidne miejsce do pracy, z tradycjami oraz sportowym duchem. W chwili obecnej to przecież jeden z najdłużej grających w LSK klubów – powiedziała Magdalena Saad.

 

 

– Magda to bardzo doświadczona zawodniczka. Pokazała to bardzo dobrze w zeszłym sezonie, że na swojej pozycji jest zawodniczką ze ścisłej czołówki. Gra bardzo dobrze zarówno w przyjęciu jak i obronie. Dodatkowym jej atutem jest fakt, że jest zawodniczką rywalizującą co roku o MP w siatkówce plażowej i to doświadczenie z piasku na pewno ułatwia jej bardzo grę na hali – zaznaczył trener Piotr Matela.

RM, Polsat Sport, Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie