PlusLiga: Nowy właściciel klubu siatkarskiego z Warszawy!

Siatkówka
PlusLiga: Nowy właściciel klubu siatkarskiego z Warszawy!
fot. Cyfrasport

Występujący w PlusLidze klub siatkarski ze stolicy ogłosił zakończenie procesu zmian właścicielskich w spółce ProjektWarszawa Sp. z o.o., która prowadzi drużynę siatkarską Verva Warszawa Orlen Paliwa. 100 procent udziałów odkupił od Bertranda Jasińskiego prezes zarządu i akcjonariusz giełdowej spółki Plast-Box – Grzegorz Pawlak.

W maju pojawiła się informacja, że Orlen Paliwa nie będzie już sponsorem występującego w PlusLidze klubu, który nosił nazwę Verva Warszawa Orlen Paliwa. Spółka związana była z klubem od 2019 roku.

 

Zobacz także: Znamy skład pierwszej reprezentacji siatkarskiej na igrzyska w Tokio

 

W ostatnich miesiącach wiele mówiło się o zmianie właściciela klubu. Pojawiła się informacja o możliwości kupienia go przez siatkarzy reprezentacji Polski – Michała Kubiaka i Wilfredo Leona, mówiło się też o zainteresowaniu ze strony ukraińskiego inwestora.

 

Drużyna ze stolicy należy do czołówki siatkarskiej ekstraklasy w ostatnich sezonach. W 2019 roku wywalczyła srebro, a w 2021 – brąz mistrzostw Polski; w niedokończonym sezonie 2019/20 zajęła drugie miejsce w tabeli. Klubu nie omijają jednak problemy. Już w 2019 roku jego dalsze funkcjonowanie stanęło pod znakiem zapytania, gdy firma Onico – ówczesny sponsor tytularny – złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości. Drużyna przystąpiła jednak do rozgrywek, początkowo pod nazwą Projekt, a już w trakcie rozgrywek zmieniła nazwę na Verva Warszawa Orlen Paliwa.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez VERVA Warszawa ORLEN Paliwa (@verva.warszawa)

 

Jak przeczytaliśmy w komunikacie klubu, 100 procent udziałów w spółce Projekt Warszawa odkupił od Bertranda Jasińskiego prezes zarządu i akcjonariusz giełdowej spółki Plast-Box – Grzegorz Pawlak.

 

Komunikat klubu:

 

Szanowni Państwo,

 

Mam przyjemność poinformować o zakończeniu procesu zmian właścicielskich w spółce Projekt Warszawa Sp. z o.o. prowadzącej drużynę siatkarską VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. W dniu 9 czerwca 2021 r. podpisana została umowa, na mocy której 100% udziałów w spółce zakupił Pan Grzegorz Pawlak.

 

Pan Grzegorz Pawlak jest założycielem, Prezesem Zarządu i akcjonariuszem spółki Plast-Box S.A. notowanej na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Pan Grzegorz Pawlak jako prywatny inwestor przedstawił najatrakcyjniejszą długookresową strategię dla klubu, gwarantującą stabilność i bezpieczeństwo finansowe, pozwalające na walkę o najwyższe trofea w rozgrywkach krajowych i europejskich.

 

Sport to pasja, emocje i historia. W ostatnich latach nazwa warszawskiej drużyny była wielokrotnie zmieniana. Obecne zmiany właścicielskie to szansa na powrót do korzeni. To, czego życzę kibicom, zawodnikom, nowym właścicielom i sobie, to aby warszawska drużyna pod historyczną nazwą zdobyła tytuł Mistrza Polski i kontynuowała polską tradycję w rozgrywkach CEV Ligi Mistrzów.

 

Z dniem 9.06.2021 r. złożyłem rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu. Stanowisko to objął Pan Grzegorz Pawlak. Dziękuję zawodnikom, trenerom, kibicom, współpracownikom, sponsorom, partnerom i całemu środowisku siatkarskiemu za wsparcie i dwa lata współpracy. Cieszę się, że w 2019 roku udało mi się uchronić klub przed upadkiem, później być dumnym ze zdobycia brązowego medalu w zakończonym sezonie, a na końcu pozyskać inwestora, który zapewni stabilność i bezpieczeństwo jakiego klub potrzebuje.

 

Z poważaniem

 

Bertrand Jasiński.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze