Liga Narodów siatkarzy 2021: Wyniki meczów 8. kolejki

Na czwartek zaplanowano mecze 8. kolejki VNL 2021. W tej serii spotkań polscy siatkarze pewnie wygrali z reprezentacją Holandii 3:0. Sprawdź wyniki meczów 8. kolejki Ligi Narodów siatkarzy 2021.

W pierwszym czwartkowym spotkaniu Serbia z Iranem toczyły ze sobą zaciętą rywalizację, zwieńczoną tie-breakiem. W decydującej partii górą byli Serbowie, którzy pewnie wygrali 15:8. Rosja pokonała Kanadę 3:1. Po zdecydowanym zwycięstwie w dwóch pierwszych setach, w trzecim Rosjanie musieli uznać wyższość rywali, a w czwartym obie ekipy stoczyły wyrównaną walkę.

Szóste zwycięstwo w turnieju odniosła Słowenia, która pokonała reprezentację Francji 3:2. Dwa pierwsze sety zakończyły się zdecydowanym zwycięstwem Trójkolorowych, ale Słoweńcy wyrównali stan meczu i wygrali również w tie-breaku. Większych emocji nie było natomiast w kolejnym starciu, w którym Argentyna ograła w trzech setach Australię.

Wielkiej historii nie miała również konfrontacja Niemców ze Stanami Zjednoczonymi. Amerykanie rozbili bezbarwnych rywali w pierwszym secie, poprawili w drugim i dopiero trzecia odsłona przyniosła wyrównaną walkę. Siatkarze USA wygrali rywalizację na przewagi i zamknęli mecz w trzech setach. Podobnie mecz Bułgaria – Brazylia, w którym siatkarze Canarinhos jedynie w drugim secie pozwolili dojść rywalom do głosu. Japonia po tie-breaku uporała się z Włochami. W ostatnim meczu dnia Polacy rozgromili reprezentację Holandii 3:0.