Więcej kibiców na trybunach! Ciąg dalszy luzowania obostrzeń

Inne
Więcej kibiców na trybunach! Ciąg dalszy luzowania obostrzeń
fot. PAP
Więcej kibiców na trybunach! Ciąg dalszy luzowania obostrzeń.

Od 13 czerwca otwarte będą strefy gastronomiczne m.in. w kinach, teatrach i na koncertach. Więcej wiernych będzie mogło być w świątyniach i na obiektach sportowych – wynika z informacji zamieszczonych w czwartek w serwisie gov.pl. Od 26 czerwca zwiększone będą limity m.in. osób w kinach.

Od 13 czerwca dozwolona będzie sprzedaż oraz spożywanie jedzenia i picia w kinach, teatrach, na koncertach i w innych instytucjach kultury i rozrywki.

 

W świątyniach będzie mogło być maksymalnie 50 proc. obłożenia. Limit nie obejmuje osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

 

Kolejne zmiany nastąpią od 26 czerwca i mają obowiązywać do końca wakacji. "Harmonogram może być jednak korygowany w oparciu o aktualne dane epidemiczne oraz statystyki szczepień. Pozostałe zasady nie ulegają zmianie" – napisano.

 

Od 26 czerwca Polska przejdzie na unijny sposób nabywania uprawnień o zaszczepieniu. Zmieni się status osoby w pełni zaszczepionej – pełne szczepienie będzie uznawane 14 dni po zakończeniu procesu szczepienia.

 

 

Od 26 czerwca limit osób w siłowniach, klubach fitness, kasynach, obiektach handlowych, placówkach pocztowych, bibliotekach, targach, konferencjach, wystawach i salach zabaw – wyniesie jedna osoba na 10 mkw. Świątynie będą mogły być obłożone maksymalnie w 75 proc. W dyskotekach będzie mogło być maksymalnie 150 osób. Taki sam limit osób będzie dotyczył imprezy i spotkań organizowanych na świeżym powietrzu, w lokalu lub w wydzielonej strefie gastronomicznej. W zgromadzeniach będzie mogło brać udział maksymalnie 150 osób.

 

Transport publiczny będzie mógł być obłożony w 100 proc. Pasażerowie nadal muszą mieć maseczki zakrywające usta i nos.

 

Od 26 czerwca wesołe miasteczka, kina i teatry, restauracje i hotele będą mogły być obłożone w 75 proc. Limit nie dotyczy zorganizowanych grup dzieci i młodzieży poniżej 12 lat. Obiekty sportowe będą mogły być obłożone maksymalnie w 50 proc. Zaznaczono, że limity nie obejmują osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

 

Przypomniano, że w Polsce można pobierać Unijne Certyfikaty Covid, które znacznie ułatwiają podróże po krajach Unii Europejskiej. "Taki certyfikat mogą otrzymać tylko ci, którzy są w pełni zaszczepieni, osoby z negatywnym wynikiem testu na COVID-19 oraz ozdrowieńcy" – sprecyzowano.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze