Euro 2020: Trening bez Jana Bednarka, "sto lat" dla Tomasza Kędziory

Piłka nożna
Euro 2020: Trening bez Jana Bednarka, "sto lat" dla Tomasza Kędziory
fot. PAP/Adam Warżawa
Tomasz Kędziora 11 czerwca 2021 r. obchodzi 27. urodziny.

W porannym piątkowym treningu na Polsat Plus Arenie Gdańsk reprezentacji Polski, która przygotowuje się do mistrzostw Europy, nie wziął udziału Jan Bednarek. Na początku zajęć piłkarze odśpiewali „sto lat” Tomaszowi Kędziorze, który tego dnia obchodzi 27. urodziny.

W czwartek popołudniu kadrowicze odbyli pierwszy po przyjeździe do Sopotu trening na Polsat Plus Arenie Gdańsk. Bednarek przyjechał z drużyną na stadion, ale ćwiczył indywidualnie. Stoper Southampton najpierw rozciągał się, później biegał wokół boiska z fizjoterapeutą, a po 30 minutach udał się do szatni.

 

ZOBACZ TAKŻE: Maciej Rybus: Mecz ze Słowacją jest kluczowy

 

W piątek przed południem 25-letniego zawodnika zabrakło na zajęciach i wszystko wskazuje, że nie zagra w poniedziałek w inauguracyjnym meczu biało-czerwonych w Sankt Petersburgu ze Słowacją.

 

Taką szansę ma natomiast Tomasz Kędziora, który dwa ostatnie towarzyskie spotkania z Rosją we Wrocławiu (1:1) oraz Islandią w Poznaniu (2:2) rozpoczął w podstawowym składzie. Boczny obrońca Dynama Kijów skończył w piątek 27 lat – na początku treningu odśpiewano mu "sto lat", a następnie, kiedy przebiegał przez szpaler kolegów z reprezentacji, od każdego otrzymał "prezent" w postaci klapsa.

Jakub Kwiatkowski o stanie zdrowia Jana Bednarka:

PZ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze