Euro 2020: Turcja - Włochy. Relacja i wynik na żywo online

Piłka nożna

Na inaugurację Euro 2020 dojdzie do spotkania Turcji z Włochami. Italia na triumf w mistrzostwach Europy czeka aż 53 lata. Ekipa znad Bosforu największe sukcesy święciła podczas Euro 2008, a tym razem może być jedną z rewelacji turnieju. Relacja i wynik na żywo z meczu Turcja - Włochy od godziny 21.00 na Polsatsport.pl.

Początkowo mistrzostwa Europy miały się odbyć w 2020 roku, ale z powodu pandemii koronawirusa przełożono tę imprezę na 2021. Pierwszy raz w historii Euro odbędzie się w 11 miastach. Pierwszym z nich będzie Rzym, w którym rozegrane zostanie spotkanie inauguracyjne oraz poprzedzająca je ceremonia otwarcia.

 

Pierwszy mecz zapowiada się niezwykle ciekawie. Włosi to jeden z faworytów do wygrania turnieju. Turcy, zdaniem wielu mogą zostać czarnym koniem rozgrywek. Piłkarze znad Bosforu przed Euro 2020 rozegrali trzy spotkania towarzyskie. Wygrane z Azerbejdżanem i Mołdawią oraz remis z Gwineą zapewne nie oddają potencjału ekipy prowadzonej przez Senola Gunesa. Turcy po raz piąty zagrają na Euro. Dotychczas największym osiągnięciem był półfinał w 2008 roku.

 

Rzecz jasna dużo większe osiągnięcia w mistrzostwach Europy mają Włosi. Italia wygrywała tę imprezę w 1968 roku, w 2000 i 2012 musieli się zadowolić srebrnym medalem. Co ciekawe reprezentacja Włoch nigdy nie strzeliła więcej niż dwa gole w jednym meczu na Euro.

 

Zobacz także: Euro 2020: Zmiana w reprezentacji Włoch z powodu kontuzji

 

Piłkarze z Półwyspu Apenińskiego grają znakomicie pod wodzą Roberto Manciniego. Nie przegrali meczu od września 2018 roku! Co więcej, w ośmiu ostatnich spotkaniach nie stracili nawet gola. Przed Euro 2020 Włosi zmierzyli się towarzysko z San Marino (7:0) oraz Czechami (4:0). Turcy i Włosi w historii mierzyli się 11 razy. Osiem spotkań wygrali "Azzurri", a trzykrotnie padł remis. Ostatnio obie reprezentacje grały ze sobą w 2006 roku. Ponadto w grupie A występują jeszcze Walia i Szwajcaria.

 

Relacja i wynik na żywo z meczu Turcja - Włochy od godziny 21.00 na Polsatsport.pl.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze