Euro 2020: W Sankt Petersburgu podjęto środki przeciw epidemii

Piłka nożna
Euro 2020: W Sankt Petersburgu podjęto środki przeciw epidemii
fot. PAP

Sankt Petersburg jest gotów do przeprowadzenia rozgrywek Euro 2020 pod względem środków przeciwepidemicznych - zapewnił w piątek gubernator miasta nad Newą Aleksandr Biegłow. Minister sportu Oleg Matycyn powiedział, że obiekty piłkarskie spełniają wymogi sanitarne.

Jak relacjonował Matycyn, stadion Kriestowski (Gazprom Arena) odwiedziła w czwartek naczelna lekarz sanitarna Rosji Anna Popowa. - Stadion jest gotowy - ocenił wiceminister. - Gotowe są także Strefy Kibica, wszystkie miejsca treningowe i wszystko, co związane z logistyką, wjazdem i dostępem do stadionu. Wszystkie kwestie są pod kontrolą. Nie widzimy ryzyka - powiedział Matycyn.

 

Jak przypomniał w piątek wicegubernator Petersburga Boris Piotrowski, podjęte działania przeciwepidemiczne nie zwalniają kibiców od obowiązku noszenia maseczek ochronnych na stadionie i w Strefach Kibica. Należy też przestrzegać wymaganych odległości.

 

Pierwszy mecz ME 2021 w Petersburgu rozegrają 12 czerwca Rosja i Belgia. 14 czerwca spotkają się w Petersburgu reprezentacje Polski i Słowacji. Dwa dni później na murawę znów wyjdzie rosyjska Sborna, której przeciwnikiem będzie Finlandia. 18 czerwca Słowacy zagrają ze Szwecją, a 21 czerwca zmierzą się Finlandia i Belgia. 23 czerwca drugi mecz w Petersburgu zagrają Polacy - ze Szwecją. 2 lipca odbędzie się tu jeden z meczów ćwierćfinałowych.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie