PlusLiga: Piotr Łukasik siatkarzem MKS Ślepsk Malow Suwałki

Siatkówka
PlusLiga: Piotr Łukasik siatkarzem MKS Ślepsk Malow Suwałki
fot. Cyfrasport
Piotr Łukasik zagra w Suwałkach.

Piotr Łukasik został nowym zawodnikiem MKS Ślepsk Malow Suwałki. 26-letni przyjmujący był ostatnio związany z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Z suwalskim klubem związał się roczną umową, będzie więc reprezentował biało-niebieskie barwy do końca sezonu 2021/22.

Piotr Łukasik rozpoczął przygodę z siatkówką w lokalnym Salosie Ostróda pod okiem trenera Marka Dudki. Talent do siatkówki przejawiał już od czasów szkoły podstawowej. Ciężka i systematyczna praca poskutkowała ofertami z największych, polskich klubów w czasach licealnych. Łukasik zdecydował się rozwijać swoją karierę w AZS Olsztyn, gdzie jako 17-latek zadebiutował w PlusLidze. W stolicy Warmii i Mazur pozostał do 2014 roku, skąd trafił do pierwszoligowego KPS Siedlce. Na zapleczu PlusLigi rozegrał trzy sezony.

 

Zobacz także: Piotr Łukasik rozstał się z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

 

Powrót do krajowej elity nastąpił w 2017 roku. Łukasik występował wtedy w barwach BBTS Bielsko-Biała, który po zakończonym sezonie zanotował spadek do 1. Ligi, ale rodowity ostródzianin pozostał w grze o mistrzostwo Polski. Charakteryzujący się świetnymi warunkami fizycznymi przyjmujący podpisał kontrakt z ONICO Warszawa, gdzie trafił pod skrzydła trenera Stephane’a Antigi. Z klubem z Warszawy Łukasik zdobył wicemistrzostwo Polski. Sukces ten zaowocował powołaniem do reprezentacji Polski i medalami Pucharu Świata oraz Ligi Narodów.

 

 

W 2019 roku trafił do Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, gdzie mimo problemów zdrowotnych sięgnął po srebrny medal mistrzostw Polski, Superpuchar Polski i złoto tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Powyższe sukcesy czynią zawodnika najbardziej utytułowanym siatkarzem biało-niebieskich.

RM, Polsat Sport, slepsksuwalki.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze