Tauron Liga: Anna Kaczmar nową rozgrywającą #VolleyWrocław

Siatkówka
Tauron Liga: Anna Kaczmar nową rozgrywającą #VolleyWrocław
fot. Cyfrasport
Anna Kaczmar zagra w #VolleyWrocław.

Do drużyny #VolleyWrocław dołączyła Anna Kaczmar. Rozgrywająca przez dwa ostatnie sezony reprezentowała barwy DevelopRes SkyRes Rzeszów. W przyszłym wraz z Adrianną Szady będzie kierowała grą wrocławskiej drużyny.

Anna Kaczmar to polska rozgrywająca pochodząca z Bielska-Białej. Urodziła się 26 września 1985. Karierę seniorską rozpoczęła od występów w miejscowym klubie, czyli BKS Aluprof Bielsko-Biała. Z tym zespołem zdobyła: złoty, srebrny oraz brązowy medal mistrzostw Polski, a także również Puchar Polski. Tam występowała do 2011 roku.

 

Zobacz także: Oni zastąpią Kubiaka i Kurka? Siatkarskie talenty rywalizowały o medale mistrzostw Polski

 

W następnym sezonie zasiliła szeregi PTPS Piła. W sezonie 2012/13 reprezentowała Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna. W tym czasie zdobyła Puchar CEV. Dalej jej kariera toczyła się w klubie Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza oraz PGE Atom Trefl Sopot (2014–16). Z tym drugim zespołem w 2015 roku została wybrana najlepszą rozgrywającą Pucharu CEV. Kaczmar w latach 2016–18 była pierwszą rozgrywającą Developresu Skyres Rzeszów i wywalczyła dla klubu pierwszy, historyczny, brązowy medal mistrzostw Polski. W sezonie 2018/19 przeniosła się do włoskiej Serie A – Cuneo Granda Volley, aby wrócić do rzeszowskiej drużyny w 2019 roku. Od tego czasu dwukrotnie na jej szyi zawisł srebrny medal Mistrzostw Polski.

 

– Bardzo się cieszę, że w przyszłym sezonie będę grać we Wrocławiu. Zapowiada się na dobry czas spędzony z ambitnymi ludźmi. Wierzę, że nasza gra będzie sprawiać wiele przyjemności i przysporzymy naszym kibicom wiele radości – skomentowała Kaczmar.

 

– Cieszę się, że Ania przyjęła naszą propozycję gry w #VolleyWrocław. To niezwykle doświadczona rozgrywająca, mająca sukcesy na swoim koncie. Nie bez powodu jest jeszcze jedna radość po naszej stronie, bowiem Ania grała w zeszłym sezonie z Olą Rasińską w jednej drużynie, gdzie zdobyły wicemistrzostwo Polski. To na pewno pomoże obu siatkarkom szybciej zaaklimatyzować się w nowym zespole i będzie to wartość dodana już na początku przygotowań – powiedział Prezes Zarządu Volleyball Wrocław S.A. Jacek Grabowski.

 

Anna Kaczmar dzięki swojemu doświadczeniu będzie silnym filarem biało-zielonej drużyny. To kolejna ważna siatkarka w murze Dawida Murka, który poprowadzi zespół wraz z Mateuszem Żarczyńskim. Na ten moment drużynę stanowią przyjmujące: Natalia Murek, Aleksandra Gromadowska i Marta Wellna, środkowa Karolina Fedorek i Magdalena Hawryła, rozgrywająca Adrianna Szady, atakująca Aleksandra Rasińska oraz libero – Agnieszka Adamek.

RM, Polsat Sport, #VolleyWrocław
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie