Liga Narodów siatkarzy 2021: Wyniki meczów 9. kolejki

Polska przegrała z Brazylią 0:3 w hicie 9. kolejki VNL 2021. W piątek rozegrano też inne ciekawie spotkania. Sprawdź wyniki meczów 9. kolejki Ligi Narodów siatkarzy.

Piątkowa rywalizacja rozpoczęła się od dwóch tie-breaków. Siatkarze Iranu po raz drugi z rzędu przegrali w piątym secie, tym razem 13:15 z Niemcami. Siódme zwycięstwo odniosła reprezentacja Słowenii, która tym razem ograła 3:2 Rosję.

Japonia wygrała pierwszą, niezwykle zaciętą partię meczu z Argentyną 32:30. W trzech kolejnych odsłonach siatkarze z Kraju Kwitnącej Wiśni byli już jednak wyraźnie słabsi i ulegli Albicelestes 1:3. W wyrównanym meczu niedawnych rywali Polaków Holandia przegrała z Bułgarią 2:3 (13:15 w tie-breaku). To drugie zwycięstwo podopiecznych trenera Silvano Prandiego w tegorocznej VNL.

Większych emocji nie było w starciu Włochów z Australią, które gospodarze turnieju w Rimini pewnie wygrali w trzech setach. Serbowie wygrali dwa pierwsze sety spotkania ze Stanami Zjednoczonymi. W trzecim górą byli Amerykanie, którzy byli blisko doprowadzenia do tie-breaka, jednak przegrali czwartą partię na przewagi 25:27.

Kanadyjczycy wygrali pierwszą partię meczu z Francją, ale w trzech kolejnych lepsi byli Trójkolorowi. W kończącym kolejkę hitowym starciu Polska – Brazylia górą byli siatkarze Canarinhos, który wygrali w trzech setach.