Challenger w Nottingham: Kamil Majchrzak - Denis Kudla. Relacja i wynik na żywo

Kamil Majchrzak zagra w sobotę o awans do finału challengera ATP w Nottingham. Rywalem polskiego tenisisty na angielskiej trawie będzie Amerykanin Denis Kudla, nieco wyżej notowany w rankingu ATP. Piotrkowianin jest w nim 126., Kudla zajmuje obecnie 120. miejsce. Relacja i wynik na żywo meczu Kamil Majchrzak - Denis Kudla na Polsatsport.pl od godziny 16:50.

Dla Majchrzaka start w Nottingham jest pierwszym w tym sezonie występem n kortach trawiastych. W pierwszej rundzie rozstawiony z "ósemką" Polak się nie napracował. Jego rywalem był reprezentant Indii Prajnesh Gunneswaran, który po 17 minutach przegrał seta 0:6 i z dalszej walki zrezygnował.

Kolejne starcia były już dużo trudniejsze, ale Majchrzak zaimponował nie tylko dobrym tenisem, ale również opanowaniem w momentach kryzysu. W drugiej rundzie kwalifikant Aleksandar Vukic wygrał pierwszego seta, później miał dwie piłki meczowe, ale piotrkowianin je obronił i doprowadził do trzeciej partii. W niej szybko osiągnął przewagę i drugi raz  karierze pokonał Australijczyka.

W piątek Majchrzak wystąpił w ćwierćfinale, a po drugiej stronie siatki stanął Andreas Seppi (ATP 98). Włoch ma już 37 lat, w przeszłości był na 18. miejscu światowego rankingu, do tego doskonale czuje się na kortach trawiastych. Wygrał m.in. turniej w Eastbourne, był też w finale w Halle. Doświadczenie też przemawiało za Seppim, co potwierdziło się w pierwszym secie. Polak mozolnie odrabiał w nim straty, przy stanie 1:5 wygrał trzy gemy z rzędu, ale kolejnego już się nie udało. Wtedy Majchrzak znów udowodnił, ze potrafi zachować zimną krew, na gorąco wyciągać wnioski z wydarzeń na korcie i modyfikować swoją grę. W dwóch kolejnych partiach pokonał oświadczonego rywala, oddając mu zaledwie pięć gemów.

Kudla rozegrał w Nottingham trzy trzysetowe mecze. Najpierw pokonał Czecha Tomasa Machaca (ATP 144), później Brytyjczyka Liama Broady'ego (ATP 146). W ćwierćfinale zwyciężył kolejnego reprezentanta gospodarzy, najwyżej rozstawionego Brytyjczyka Daniela Evansa (ATP 27).

Relacja i wynik na żywo meczu Kamil Majchrzak - Denis Kudla na Polsatsport.pl od godziny 16:50.