Copa America: Dwanaście zakażeń w reprezentacji Wenezueli

Piłka nożna
Copa America: Dwanaście zakażeń w reprezentacji Wenezueli
Fot. PAP
Reprezentacja Wenezueli zdziesiątkowana przez pandemię koronawirusa.

Dwunastu członków reprezentacji Wenezueli, wśród nich piłkarze, uzyskało pozytywny wynik testów na COVID-19. Reprezentacja tego kraju ma być rywalem gospodarza Brazylii w rozpoczynającym się w niedzielę turnieju Copa America.

O zakażeniach koronawirusem w przeddzień meczu otwarcia poinformowały w sobotę władze ds. zdrowia w Brasilii. Właśnie w tym mieście odbędzie się spotkanie Wenezueli z gospodarzami (grupa B).

 

ZOBACZ TAKŻE: Burza zniweczyła plany reprezentacji Austrii

 

Jak przekazano, pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 uzyskało 12 członków kadry narodowej Wenezueli, w tym zawodnicy i członkowie sztabu. Dodano, że wszyscy przechodzą chorobę bezobjawowo i zostali odizolowani od reszty ekipy.

 

Niedzielny mecz otwarcia w Brasilii ma rozpocząć się o godz. 23 czasu środkowoeuropejskiego. Finał zaplanowano na 10 lipca na Maracanie w Rio de Janeiro. Ponadto miastami-gospodarzami będą Goiania i Cuiaba.

 

W grupie B - oprócz Brazylii i Wenezueli - występują Kolumbia, Ekwador oraz Peru. Natomiast grupę A tworzą Argentyna, Boliwia, Chile, Paragwaj i Urugwaj.

 

Brazylia została organizatorem mistrzostw Ameryki Południowej dopiero 31 maja, zastępując Argentynę i Kolumbię, które zmagają się z pandemią COVID-19, a ten drugi kraj dodatkowo z kryzysem społeczno-politycznym.

 

W samej Brazylii nie brakuje głosów sprzeciwu w związku z organizacji mistrzostw, ze względu na jeszcze trudniejszą sytuację epidemiczną. Na COVID-19 zmarło najwięcej osób na kontynencie - ponad 477 tys. 

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie