Euro 2020: Belgia - Rosja. Pewna wygrana Romelu Lukaku i spółki

Romelu Lukaku dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w meczu z Rosją.

Reprezentacja Belgii rozpoczęła Euro 2020 od mocnego uderzenia. "Czerwone Diabły" pokazały się z bardzo dobrej strony i pokonały 3:0 Rosjan. Dwa gole zdobył Romelu Lukaku, a jedno trafienie dołożył Thomas Meunier.

Belgowie wyszli na prowadzenie już w 10. minucie meczu. Andriej Siemienow popełnił błąd, który wykorzystał Romelu Lukaku. Napastnik Interu pewnie pokonał Antona Szunina. Podopieczni Roberto Martineza mogli podwyższyć wynik meczu w 23. minucie. Sytuacji "sam na sam" nie wykorzystał Thorgan Hazard

Drugi gol padł w 34. minucie gry. Szunin odbił przed siebie piłkę, do której dopadł Thomas Meunier. Gracz Borussii Dortmund spokojnie umieścił futbolówkę w siatce.

Do przerwy obraz gry się nie zmienił. Belgia była drużyną wyraźnie lepszą i zasłużenie prowadziła.

Po zmianie stron tempo gry było dość spokojne. Ani jedni, ani drudzy nie byli w stanie stworzyć większego zagrożenia pod bramką rywala. Optyczną przewagę utrzymywali Belgowie. 'Czerwone Diabły" kontrolowały przebieg gry i nie dopuszczały Rosjan do swojej bramki.

Wynik meczu w 89. minucie ustalił Lukaku, który wykorzystał podanie Meuniera i po raz drugi w tym meczu pokonał Szunina. Belgia rozpoczęła Euro 2020 od mocnego uderzenia!

Belgia - Rosja 3:0 (2:0)

Bramka: Lukaku 10, 89, Meunier 34

Belgia: Thibaut Courtois - Toby Alderweireld, Dedryck Boyata, Jan Vertonghen (77. Thomas Vermaelen) - Timothy Castagne (27. Thomas Meunier), Leander Dendoncker, Youri Tielemans, Thorgan Hazard - Dries Mertens (72. Eden Hazard), Romelu Lukaku, Yannick Carrasco (77. Dennis Praet).

Rosja: Anton Szunin - Mario Fernandes, Andriej Semionow, Georgij Dżikija, Jurij Żyrkow (43. Wiaczesław Karawajew) - Roman Zobnin (63. Maksym Muchin), Magomed Ozdojew, Dmitrij Barinow (46. Igor Diwiejew), Aleksandr Gołowin, Daler Kuziajew (30. Denis Czeryszew, 63. Aleksiej Miranczuk) - Artiom Dziuba.