Euro 2020: Christian Eriksen rozmawiał z kolegami. Po tym podjęto decyzję o wznowieniu meczu

Christian Eriksen rozmawiał z kolegami z reprezentacji - poinformował dyrektor Duńskiej Federacji Peter Moeller. Po tej rozmowie reprezentanci podjęli decyzję o wznowieniu spotkania jeszcze w sobotę.

Eriksen padł na murawę bez kontaktu z rywalem w końcówce pierwszej połowie.Od razu pojawili się przy nim pracownicy medyczni, którzy rozpoczęli reanimację. Sytuacja wyglądała bardzo poważnie. Po kilku minutach piłkarz reprezentacji Danii został zniesiony z murawy.

Wszyscy niecierpliwie czekali na nowe informacje na temat stanu zdrowia Eriksena. UEFA poinformowała, że jego stan jest stabilny. Natomiast Duńska Federacja dodała, że piłkarz jest przytomny.

Z kolei menadżer Eriksena Martin Schoots powiedział, że rozmawiał z ojcem piłkarza. Jak wynikało z jego słów, kontakt z Eriksenem był możliwy, a sam zawodnik był w stanie się wypowiedzieć. Z kolei dyrektor Duńskiej Federacji Peter Moeller wyznał, że gwiazdor reprezentacji Danii rozmawiał ze swoimi kolegami z drużyny. Bezpośrednio po tym spotkaniu podjęli oni decyzję o wznowieniu spotkania.

Niemieckie media dodały, że to Eriksen przekonał swoich kolegów, by ci kontynuowali mecz. Ten został wznowiony o 20:30.

Ostatecznie rozegrano cztery minuty pierwszej połowy, a po pięciominutowej przerwie piłkarze rozegrali drugą partię. Finlandia pokonała Danię 1:0 po bramce Joela Pohjanpalo w 60. minucie. Rzut karny dla Danii obronił bramkarz Finów Lukas Hradecky.