Euro 2020: Christian Eriksen zasłabł i padł na murawę w meczu Dania - Finlandia

Christian Eriksen zasłabł i padł na murawę w meczu Dania - Finlandia.

Przerażające sceny wydarzyły się pod koniec pierwszej połowy meczu Dania - Finlandia w Euro 2020. Pomocnik reprezentacji Danii Christian Eriksen był reanimowany przez lekarzy.

W 43. minucie Eriksen zasłabł i padł na murawę bez kontaktu z rywalem. Lekarze natychmiast rozpoczęli reanimację, a koledzy z reprezentacji otoczyli go. Piłkarze obu reprezentacji po kilkunastu minutach zeszli z murawy, a Eriksen został przetransportowany przez ratowników medycznych.

Spotkanie zostało oficjalnie zawieszone, o czym w komunikacie poinformowała UEFA.

UEFA donosi, że stan Eriksena jest stabilny. Z kolei duńska federacja poinformowała, że pomocnik Interu Mediolan nie jest w śpiączce i prowadzone są dalsze badania. Mecz został wznowiony jeszcze tego samego dnia z inicjatywy obu reprezentacji.

Ostatecznie, w porozumieniu z zawodnikami obu reprezentacji, rozegrano dodatkowe cztery minuty pierwszej połowy, a po pięciominutowej przerwie piłkarze rozegrali drugą partię. Finlandia pokonała Danię 1:0 po bramce Joela Pohjanpalo w 60. minucie. Rzut karny dla Danii obronił bramkarz Finów Lukas Hradecky.