Euro 2020: Mecz Dania - Finlandia zostanie dziś rozegrany

Mecz Dania - Finlandia przełożony.

Mecz Dania - Finlandia zostanie dziś wznowiony o godzinie 20.30 - poinformowała UEFA w oficjalnym komunikacie. Spotkanie zostało przerwane po tym, jak pod koniec pierwszej połowy Christian Eriksen stracił przytomność.

Eriksen upadł na murawę w 43. minucie meczu. Pomocnik stracił przytomność i został reanimowany przez ratowników medycznych. Najnowsze informacje UEFA i duńskiej federacji ogłosiły, że zawodnik Interu Mediolan odzyskał przytomność i jego stan jest stabilny. Znajduje się w szpitalu, gdzie przeprowadzane są dalsze badania.

Duńska federacja ogłosiła, że mecz zostanie wznowiony dziś o godzinie 20.30. Piłkarze reprezentacji Danii mieli sami wyrazić chęć wznowienia meczu, gdy dowiedzieli się, że stan ich kolegi z kadry jest stabilny.

UEFA doprecyzowała, że rozegrane zostaną cztery minuty pierwszej połowy, po których nastąpi pięciominutowa przerwa i druga część gry.

Spotkanie zostało dokończone zgodnie z planem ok. godz. 20:40. Finlandia pokonała Danię 1:0 po bramce Joela Pohjanpalo w 60. minucie. Rzut karny dla Danii obronił bramkarz Finów Lukas Hradecky.