Euro 2020: W jakim składzie zagra reprezentacja Polski w meczu ze Słowacją?

Piłka nożna
Euro 2020: W jakim składzie zagra reprezentacja Polski w meczu ze Słowacją?
fot. Cyfrasport
Jak wyglądać będzie reprezentacji Polski na poniedziałkowy mecz ze Słowacją?

Eksperci Polsatu Sport w programie Cafe Euro dyskutowali o możliwym składzie reprezentacji Polski na pierwszy mecz Euro 2020 ze Słowacją. Jak wyglądać będzie reprezentacji Polski na poniedziałkowy mecz ze Słowacją?

Marcin Feddek: Byłbym skłonny się założyć, że w pierwszym meczu nie zobaczymy Glika, ale myślę, że nie ma innej możliwości i wejdzie na boisko. Bednarek w tym spotkaniu raczej nie zagra.

 

Jerzy Engel: Każdy z nas mógłby się założyć o zupełnie inne ustawienie tej trójki obrońców i pewnie żaden z nas by tego nie trafił. Oczywiście bez Bednarka obrona będzie o wiele słabsza. Gdyby nie mógł wystąpić to byłaby to wielka strata dla formacji obrony. Dla mnie obrona Bereszyński, Glik, Bednarek to jest najsilniejsza obrona jaką możemy w tej chwili wystawić, oprócz dwóch bocznych obrońców, którzy będą się włączać do akcji ofensywnych. Wspomniana trójka jest cały czas eksperymentalnie wystawiana w najróżniejszych układach i ustawieniach, ale tej ostatecznej najlepszej trójki nie ma. Jeśli Bednarek nie będzie grał to musimy zacząć się martwić. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Historyczne zwycięstwo Włochów w meczu otwarcia Euro 2020

 

Dariusz Dziekanowski: Sądzę, że Glik wystąpi w tym spotkaniu. Po dwóch meczach towarzyskich ta konstrukcja powinna być zbudowana. Paulo Sousa może być niepewny dwóch czy trzech pozycji. Widzimy, że selekcjoner nadal coś tworzy. Wcześniej miał trzy bardzo ważne mecze eliminacyjne do mistrzostw świata i już powinien mieć zarys tego zespołu. Poza tym niepoinformowanie w mediach o kłopotach zdrowotnych zawodników budzi niepokój. Nie można tak robić, że dzień przed meczem i w dniu meczu nie wiemy o tym, że jest taka sytuacja. Sousa nie powinien w taki sposób zaskakiwać kibiców. Sądzę, że w taki sposób zaskakuje również zawodników.

 

PZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie