Euro 2020: Walia - Szwajcaria. Podział punktów w drugim meczu grupy A

Szwajcaria podzieliła się punktami z Walią.

Walia zremisowała 1:1 ze Szwajcarią w drugim meczu Euro 2020. Gola dla Szwajcarii zdobył Breel Embolo, zaś dla Walii trafił Kieran Moore. Liderem grupy A po pierwszej kolejce będą Włochy, które w piątek pokonały Turcję.

Jako pierwsi na prowadzenie mogli wyjść Walijczycy. W 15. minucie głową uderzał Kieffer Moore, lecz dobrą interwencją popisał się Yann Sommer. Sześć minut później dobrą okazję do zdobycia gola miała Szwajcaria. Strzelał Fabian Schaer, ale na posterunku był Danny Ward

Później trzy niezłe szanse miał Haris Seferović. We wszystkich sytuacjach napastnik Benfiki znalazł się w dobrej pozycji do strzału, lecz jego uderzenia minęły bramkę reprezentacji Szwajcarii. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Tuż po zmianie stron doskonałą okazję do zdobycia gola miał Breel Embolo. Napastnik Borussii Moenchengladbach wyszedł na sytuację "sam na sam" z bramkarzem reprezentacji Walii. Ward jednak popisał się bardzo dobrą interwencją, po której piłka wyszła na rzut rożny.

Do narożnika boiska powędrował Xherdan Shaqiri. Skrzydłowy Liverpoolu posłał piłkę w pole karne. Tam Embolo wyswobodził się spod opieki walijskich defensorów i strzałem głową pokonał Warda. Chwilę później Szwajcarzy mogli podwyższyć, lecz Kevin Mbabu nie wykorzystał świetnej okazji do zdobycia bramki.

W 74. minucie gry Walijczycy doprowadzili do wyrównania. Joseff Morrell dośrodkował piłkę z rzutu wolnego na głowę Kieffera Moore'a, który mocnym strzałem posłał piłkę do siatki. Dziesięć minut później gola dla Szwajcarii zdobył wprowadzony chwilę wcześniej z ławki Mario Gavranović, ale po konsultacji z VAR sędzia anulował gola ze względu na pozycję spaloną. Niedługo potem bliski zdobycia gola był jeszcze Embolo. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Walia - Szwajcaria 1:1 (0:0)

Bramki: Moore 74 - Embolo 49

Walia: Danny Ward - Connor Roberts, Chris Mepham, Joe Rodon, Ben Davies - Joe Allen, Joe Morrell, Gareth Bale, Aaron Ramsey (90+3. Ethan Ampadu), Daniel James (75. David Brooks) - Kieffer Moore.

Szwajcaria: Yann Sommer - Kevin Mbabu, Nico Elvedi, Fabian Schaer, Manuel Akanji, Ricardo Rodriguez - Remo Freuler, Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri (66. Denis Zakaria) - Breel Embolo, Haris Seferovic (84. Mario Gavranovic).