Jeden as, reszta przeciętnie. Noty za mecz Polska - Brazylia

Siatkówka
Jeden as, reszta przeciętnie. Noty za mecz Polska - Brazylia
fot. Cyfrasport
Noty za mecz z Brazylią nie mogły być wysokie

Reprezentacja Polski siatkarzy przegrała z Brazylią 0:3 w meczu 9. kolejki Ligi Narodów. Mistrzowie świata ponieśli drugą porażkę w tegorocznych rozgrywkach, tym razem styl gry Biało-Czerwonych był niepokojąco słaby. Komentujący to spotkanie Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga już podczas meczu krytycznie oceniali występ podopiecznych Vitala Heynena. Jakie noty w skali 1-6 wystawili poszczególnym siatkarzom po spotkaniu?

Tylko jeden siatkarz reprezentacji Polski został przez naszych komentatorów wyróżniony, występ pozostałych oceniono jako przeciętny. Jako przyczynę wskazywali oni brak gry i rytmu meczowego. Selekcjoner wciąż eksperymentuje, praktycznie w każdym spotkani Ligi Narodów Polacy grają w innym zestawieniu, jest też kilku graczy, których Heynen posyła do boju bardzo rzadko. Z siedmiu siatkarzy, którzy dzień wcześniej grali przeciwko Holandii, w piątek wystąpił tylko Mateusz Bieniek.

 

ZOBACZ TAKŻE: Przegraliśmy, ale świat się nie kończy

 

- Nie jest to nasza impreza docelowa. Nie chcę by zabrzmiało to jak usprawiedliwienie, ale takie są fakty. Czekamy na "wystrzał" formy Polaków podczas igrzysk olimpijskich i na przedsmak olimpijskiej formy w finale Ligi Narodów, w najlepszej czwórce. Ta porażka niczego nie zmienia, mamy jeszcze kilka trudnych spotkań, ale myślę, że sobie poradzimy. I być może będzie jeszcze okazja do zrewanżowania się Brazylijczykom na tym turnieju. W finale - powiedział Swędrowski.

 

Noty polskich siatkarzy za mecz przeciwko Brazylii (0:3):

 

Fabian Drzyzga 3

Łukasz Kaczmarek 3+

Piotr Nowakowski 3

Mateusz Bieniek 4-

Jakub Kochanowski 4-

Kamil Semeniuk 5

Michał Kubiak 3

Damian Wojtaszek 3-

 

Uzasadnienie ocen siatkarzy za mecz Polska – Brazylia (0:3) w załączonym materiale wideo:

 

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie