Liga Narodów siatkarek 2021: Wyniki meczów 10. kolejki

W sobotę rozegrano w Rimini kolejną serię spotkań turnieju Ligi Narodów siatkarek. Reprezentacja Polski przegrała z Brazylią 0:3. Sprawdź wyniki meczów 10. kolejki Ligi Narodów siatkarek.

Siatkarki wróciły do rywalizacji po trzech dniach przerwy. W pierwszym sobotnim spotkaniu Rosja pewnie wygrała w trzech setach z Koreą Południową. Niespodziankę przyniósł mecz numer dwa, w którym zamykające tabelę Tajki wygrały 3:1 z Niemkami. Pierwszą, wyrównaną partię na przewagi wygrała ekipa z Europy, ale im dalej w mecz, tym większą przewagę miała Tajlandia.

Również w czterech setach zakończył się mecz Japonia – Turcja. Siatkarki z Kraju Kwitnącej Wiśni wygrały 3:1 i przeskoczyły reprezentację Turcji w tabeli. Siatkarki Stanów Zjednoczonych w trzech setach ograły Belgię. W pierwszym rozbiły rywalki aż 25:9, dla odmiany drugiego wygrały dopiero po rywalizacji na przewagi (26:24). Amerykanki to jedyna niepokonana drużyna na turnieju w Rimini. Zdecydowanie prowadzą w tabeli z bilansem meczów 10–0, setów 30–2 i kompletem 30 punktów.

Reprezentacja Chin pokonała 3:0 Holandię. Drużyna z Azji rozbiła rywalki w pierwszym secie, ale w kolejnych Pomarańczowe próbowały nawiązać walkę. Najbliżej powodzenia były w trzecim secie, wygranym przez Chinki na przewagi 33:31. Dominikana pokonała występującą w rezerwowym składzie reprezentację Włoch 3:1. W ostatnim meczu dnia Polki przegrały z Brazylijkami 0:3.