Tokio 2020: Sprzedano 42 procent biletów, dziennie może być 225 tys. kibiców

Inne
Tokio 2020: Sprzedano 42 procent biletów, dziennie może być 225 tys. kibiców
fot. PAP/Newscom
Na igrzyska w Tokio sprzedano już 42 procent biletów.

Japońscy kibice wykupili bilety na 42 procent pojemności obiektów olimpijskich, co oznacza, że dziennie rywalizację będzie mogło śledzić na żywo 225 tys. widzów - poinformował komitet organizacyjny igrzysk w Tokio.

Organizatorzy mają przedstawić w najbliższym miesiącu zasady bezpieczeństwa, jakie będą obowiązywać fanów ze względu na pandemię COVID-19.

 

Hidemasa Nakamura, jeden z dyrektorów odpowiedzialnych za organizację igrzysk powiedział, że ryzyko zakażenia na obiektach sportowych nie będzie wysokie, gdyż codziennie do pracy w stolicy Japonii dojeżdża większa liczba osób niż ta, która może pojawić się na arenach igrzysk.

 

ZOBACZ TAKŻE: Konie polecą na igrzyska. Trwają przygotowania do transportu

 

70 procent biletów na zawody odbywające się w Tokio i sąsiednich prefekturach Chiba, Saitama i Kanagawa zostało wykupionych przez osoby mieszkające w tych rejonach.

 

Już wcześniej zapadła decyzja, że na igrzyska nie będą mogli przylecieć zagraniczni kibice.

 

Kilka dni temu w Tokio odwołano wszystkie wydarzenia publiczne związane z igrzyskami, w tym strefy kibica, gdzie planowano oglądanie zmagań sportowców na telebimach. Wszystko z obawy przed wzrostem liczby zakażeń.

 

ZOBACZ TAKŻE: Władze stolicy Japonii odwołują publiczne wydarzenia związane z igrzyskami

 

Do takich działań wezwał prezes rządowego podkomitetu ds. walki z pandemią Shigeru Omi. Ten główny doradca rządu japońskiego ds. COVID-19 powiedział komisji parlamentarnej, że do 20 czerwca oceni ryzyko wpuszczenia takiej liczby widzów na obiekty olimpijskie - poinformowała agencja Kyodo.

 

Przełożone o rok igrzyska mają się rozpocząć 23 lipca, a zakończyć 8 sierpnia. 

PZ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie