UEFA: Christian Eriksen przetransportowany do szpitala. Jego stan jest stabilny

- Stan Christiana Eriksena został ustabilizowany i zawodnik został przetransportowany do szpitala - poinformowała w oficjalnym komunikacie UEFA.

Duńczyk, który nagle zasłabł w trakcie meczu grupowego mistrzostw Europy z Finlandią miał atak serca, ale żyje i jest przytomny - poinformowała z kolei telewizja DR1. 29-letni zawodnik Interu Mediolan był długo reanimowany na boisku.

UEFA donosi, że stan Eriksena jest stabilny. Z kolei duńska federacja poinformowała, że Eriksen nie jest w śpiączce i prowadzone są dalsze badania.

UEFA w porozumienia z piłkarzami obu reprezentacji zdecydowała o wznowieniu meczu. Ostatecznie rozegrano dodatkowe cztery minuty pierwszej połowy, a po pięciominutowej przerwie piłkarze rozegrali drugą partię. Finlandia pokonała Danię 1:0 po bramce Joela Pohjanpalo w 60. minucie. Rzut karny dla Danii obronił bramkarz Finów Lukas Hradecky.