Były trener Christiana Eriksena: Słodki chłopak, do tego cholernie utalentowany

Piłka nożna
Były trener Christiana Eriksena: Słodki chłopak, do tego cholernie utalentowany
fot. PAP/EPA
Christian Eriksen rozpoczynał swą karierę w amsterdamskim klubie Ajax (2010-2013).

Były trener duńskiego piłkarza Hennie Spijkerman mówi o swoim byłym podopiecznym jako o “dobrym, słodkim chłopaku, do tego cholernie utalentowanym”. Niderlandzkie media przypominają także podobną historię innego piłkarza Ajaksu z 2017 roku. Abdelhak Nouri również wówczas stracił przytomność i był reanimowany na boisku. Holenderskie media przypominają, że Christian Eriksen rozpoczynał swą karierę w amsterdamskim klubie Ajax (2010-2013).

Rok wcześniej został przyjęty do drużyny młodzieżowej klubu z Amsterdamu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Christian Eriksen przetransportowany do szpitala. Jego stan jest stabilny

 

Dziennik "De Telegraaf" przypomina zaś w kontekście sobotniego incydentu historię byłego piłkarza Ajaksu: w 2017 r. Abdelhak Nouri stracił przytomność podczas meczu w Austrii i podobnie jak Eriksen był reanimowany na boisku.

 

- Obrazy z Kopenhagi były dla nas szokiem. Tym większym, że kilka lat temu dotknęło to mojego syna – powiedział gazecie ojciec holenderskiego piłkarza, Mohammed Nouri dodając, że będzie się modlić się za Christiana. - Nasze myśli kierują się także do jego rodziny – oświadczył.

 

- Pierwsze sześć minut ma kluczowe znaczenie w przypadku zatrzymania akcji serca, ponieważ potem komórki mózgowe zaczynają obumierać – powiedział dziennikowi profesor Leo Hofstra, kardiolog z Cardiology Centres Netherlands.

 

Prof. Hofstra podkreśla, że dobrym znakiem było to, że piłkarz został wyniesiony z boiska na noszach. - Lekarz robi to tylko wtedy, gdy wszystko zostało zrobione poprawnie. Transportujesz kogoś tylko wówczas, gdy wiesz, że serce ma wystarczająco dużo siły, by ponownie pompować krew – wyjaśnił kardiolog.

 

Hennie Spijkerman, były asystent trenera Ajaksu, ściśle współpracował z Duńczykiem podczas jego gry w holenderskiej drużynie. Spijkerman opisuje w "De Telegraaf" Eriksena jako "niezwykle fajnego faceta". "Praca z nim była przyjemnością. Chris kocha piłkę nożną" – podkreślił Spijkerman.

 

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie