Dookoła Słowenii: Rafał Majka czwarty w klasyfikacji generalnej, zwycięstwo Tadeja Pogacara

Rafał Majka zajął czwarte miejsce w kolarskim wyścigu Dookoła Słowenii. Zwyciężył jego kolega z grupy UAE-Team Emirates - Słoweniec Tadej Pogacar. Ostatni etap wygrał w niedzielę Niemiec Phil Bauhaus (Bahrain-Victorious).

Na finiszu z peletonu Bauhaus wyprzedził Australijczyków Alexa Edmondsona (Bike Exchange) i Heinricha Hauslera (Bahrain-Victorious). Na dziewiątym miejscu etap ukończył Alan Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski), a 11. był Stanisław Aniołkowski (Bingoal Pauwels Sauces).

Bauhaus powtórzył w niedzielę sukces z pierwszego etapu, kiedy także był najszybszy na finiszu i objął na jeden dzień pozycję lider

Pogacar zapewnił sobie pierwsze miejsce w całym wyścigu już na drugim etapie, pozostawiając rywali za plecami po długiej samotnej akcji. Na pozostałych odcinkach bez trudu utrzymał wypracowaną przewagę przy pomocy kolegów z drużyny, w tym bardzo aktywnie jadącego Majki.

W końcowej klasyfikacji Pogacar wyprzedził o 1.21 innego kolarz UEA-Team Emirates - Włocha Diego Ulissiego oraz o 1.35 kolejnego Włocha Matteo Sobrero (Astana - Premier Tech). Czwarty Majka stracił do zwycięzcy 2.08.

Z kolarzy zespołu HRE Mazowsze Secre Polski najwyżej sklasyfikowany został Piotr Brożyna - 20. miejsce ze stratą 7.39 do Pogacara.

Był to ostatni sprawdzian Pogacara i Majki przed rozpoczynającym się 26 czerwca w Breście Tour de France. W ubiegłym roku wówczas niespełna 22-letni Słoweniec został najmłodszym od 116 lat zwycięzcą tego wyścigu. Majka ścigał się w Słowenii po raz pierwszy od dwóch miesięcy.

W 2017 roku całą imprezę i jeden z odcinków wygrał Majka, startujący wtedy w barwach ekipy Bora-hansgrohe.