Euro 2020: Anglia - Chorwacja. Trafienie Raheema Sterlinga na wagę zwycięstwa

Gola na wagę zwycięstwa dla Anglii zdobył Raheem Sterling.

Reprezentacja Anglii rozpoczęła Euro 2020 od zwycięstwa. "Synowie Albionu" pokonali Chorwatów 1:0. Jedyną bramkę w meczu zdobył w 57. minucie spotkania Raheem Sterling.

Anglicy byli o krok od objęcia prowadzenia już w 7. minucie gry. Phil Foden trafił jednak w słupek bramki Chorwatów. Później podopieczni Garetha Southgate'a mieli wyraźną przewagę w posiadaniu piłki, lecz długo nie byli w stanie sprawić większego zagrożenia przeciwnikom.

Tempo gry było dość spokojne. W 41. minucie Anglicy mieli rzut wolny z ok. 20 metrów. Strzelał Kieran Trippier, lecz trafił w mur. Po raz trzeci na Euro 2020 do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Do siatki "Synowie Albionu" trafili w 57. minucie gry. Kalvin Phillips znalazł sobie wolne miejsce przed polem karnym. Piłkarz Leeds United wypatrzył wychodzącego na wolne pole Raheema Sterlinga. 26-latek oddał precyzyjny strzał i piłka trafiła do siatki. Anglia wyszła na prowadzenie.

W kolejnych minutach po obu stronach brakowało klarownych okazji do zdobycia gola. W 66. minucie dobrą pozycję do strzału miał Ante Rebić, ale piłka po jego uderzeniu znacznie minęła bramkę Jordana Pickforda

Na Wembley nie wydarzyło się już nic spektakularnego. Anglicy dowieźli jednobramkowe prowadzenie i rozpoczęli Euro 2020 od zdobycia trzech punktów.