Euro 2020: Austria - Macedonia Północna 2:1. Gol Michaela Gregoritscha

Michael Gregoritsch w 78. minucie strzelił gola dla Austrii na 2:1 w spotkaniu przeciwko Macedonii Północnej w pierwszym meczu obu drużyn na Euro 2020.

Gregoritsch kapitalnie odnalazł się w polu karnym Macedończyków, wykorzystując bardzo dobre dośrodkowanie z lewego skrzydła Davida Alaby i strzałem przy bliższym słupku umieszczając piłkę w siatce. To pozwoliło Austrii odzyskać prowadzenie w meczu.

Euro 2020 to najważniejsza piłkarska impreza tego roku. Turniej z udziałem 24 drużyn jest rozgrywany od 11 czerwca do 11 lipca w jedenastu miastach: Rzymie, Baku, Kopenhadze, Sankt Petersburgu, Bukareszcie, Amsterdamie, Glasgow, Sewilli, Budapeszcie, Monachium i Londynie. Wśród uczestników jest reprezentacja Polski, którą prowadzi Paulo Sousa.