Euro 2020: Austria - Macedonia Północna. Debiutant postraszył, ale przegrał po zabójczej końcówce!

Austria wygrała z Macedonią Północną 3:1.

W niedzielnym meczu grupy C na Euro 2020 reprezentacja Austrii wygrała z debiutującą na mistrzostwach Starego Kontynentu ekipą Macedonii Północnej 3:1. Spotkanie, które zostało rozegrane na stadionie w Bukareszcie dostarczyło sporych emocji, a faworyci zapewnili sobie triumf w samej końcówce.

Faworytami tej konfrontacji byli niewątpliwie Austriacy, którzy zgodnie z planem objęli prowadzenie już w 18. minucie za sprawą Stefana Lainera. 28-latek kapitalnie wykorzystał dośrodkowanie z głębi pola i strzałem z powietrza, z ostrego kąta po dalszym słupku kompletnie zaskoczył golkipera rywali - Stole Dimitrievskiego. Asystą popisał się Marcel Sabitzer.

Wydawało się, że Austriacy będą kontrolować przebieg wydarzeń, ale nieoczekiwanie w 28. minucie musieli pogodzić się ze stratą gola. Do wyrównania doprowadził weteran ekipy macedońskiej - Goran Pandev, który wykorzystał fatalne błędy w defensywie Austrii oraz niepewną interwencję bramkarza - Daniela Bachmanna i mając przed sobą pustą bramkę skierował futbolówkę do siatki. Tym samym 37-latek stał się jednym z najstarszych strzelców w historii mistrzostw Europy! Tym najstarszym jest Ivica Vastic, który w wieku 38 lat strzelił gola z rzutu karnego... Polsce w 2008 roku w pamiętnym starciu Austria - Polska.

Pierwsza połowa zakończyła się zatem remisem 1:1. W drugiej części emocji nie brakowało, bowiem obie ekipy stworzyły sobie kilka dogodnych okazji. Rezultat długo jednak nie ulegał zmianie aż do 78. minuty. Wówczas Michael Gregoritsch w 78. minucie strzelił gola dla Austrii, kapitalnie odnajdując się w polu karnym Macedończyków, wykorzystując bardzo dobre dośrodkowanie z lewego skrzydła Davida Alaby i strzałem przy bliższym słupku umieszczając piłkę w siatce. To pozwoliło Austrii odzyskać prowadzenie w meczu.

Po straconym golu piłkarze Macedonii Północnej stracili na animuszu, co w samej końcówce wykorzystała Austria za sprawą Marko Arnautovica. Doświadczony zawodnik wykorzystał składną akcję całego zespołu, wpadł w pole karne, minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki, ustalając wynik na 3:1.

Austriacy w drugiej kolejce zagrają z Holendrami, podczas gdy Macedończycy zmierzą się z Ukraińcami. Oba te spotkania zaplanowane zostały na 17 czerwca.

Austria - Macedonia Północna 3:1 (1:1)
Bramki: Lainer 18, Gregoritsch 78, Arnautovic 90 - Pandev 28

Austria: Daniel Bachmann - Stefan Lainer, Aleksandar Dragovic (46. Philipp Lienhart), David Alaba, Martin Hinteregger, Andreas Ulmer - Konrad Laimer (90+3. Julian Baumgartlinger), Xaver Schlager (90+4. Stefan Ilsanker), Marcel Sabitzer - Christoph Baumgartner (59. Michael Gregoritsch), Sasa Kalajdzic (59. Marko Arnautovic)

Macedonia Północna: Stole Dimitrievski - Boban Nikolov (63. Egzon Bejtulai), Stefan Ristovski, Darko Velkovski, Visar Musliu (87. Milan Ristovski), Ezgjan Alioski - Enis Bardhi (82. Ivan Trickovski), Arijan Ademi, Elif Elmas - Alexandar Trajkovski (63. Tichomir Kostadinov), Goran Pandev