Euro 2020: Wciąż nie jest znana przyczyna kłopotów z sercem Christiana Eriksena

Piłka nożna
Euro 2020: Wciąż nie jest znana przyczyna kłopotów z sercem Christiana Eriksena
fot. PAP
U Christiana Eriksena doszło w sobotę do zatrzymania akcji serca.

Lekarz reprezentacji Danii przyznał, że u przechodzącego badania w szpitalu Christiana Eriksena doszło w sobotę do zatrzymania akcji serca. Piłkarz zasłabł na murawie w trakcie meczu mistrzostw Europy z Finlandią w Kopenhadze, ale wciąż nie wiadomo, jaka była przyczyna jego kłopotów.

- Przeprowadziliśmy resuscytację, to było zatrzymanie akcji serca. Odzyskaliśmy go po jednej defibrylacji - powiedział Morten Boesen na niedzielnej konferencji prasowej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zbigniew Boniek zabrał głos ws. Christiana Eriksena

 

Dodał, że Eriksen pozostaje w szpitalu na dalsze badania. - Te, które do tej pory przeprowadzono, wyglądają dobrze - podkreślił Boesen.

 

Przyznał jednak, że wciąż nie jest znana przyczyna zasłabnięcia piłkarza: - Nie mamy wyjaśnienia, dlaczego tak się stało.

 

Wcześniej w niedzielę Duńska Federacja Piłkarska (DBU) informowała, że stan Eriksena jest stabilny.

 

"Dzisiaj rano rozmawialiśmy z Christianem, który przesłał pozdrowienia swoim kolegom z drużyny. Jego stan jest stabilny i nadal jest hospitalizowany w celu przeprowadzenia dalszych badań" - napisano na Twitterze duńskiej federacji.

Kardiolog o Christianie Eriksenie:

 

29-letni Eriksen, najbardziej znany duński piłkarz ostatnich lat, zasłabł tuż przed końcem pierwszej połowy spotkania w Kopenhadze. Bez kontaktu z rywalem osunął się na murawę. Zanim dobiegły do niego służby medyczne, pierwszej pomocy udzielił mu kapitan zespołu Simon Kjaer.

 

Eriksen długo był reanimowany na murawie, a potem zwieziono go na noszach i przetransportowano do szpitala. Akcja powiodła się, zawodnik - jak wykazały badania - przeszedł zawał serca, ale odzyskał świadomość. Rozmawiał nawet z kolegami z drużyny, których poprosił o dokończenie meczu.

 

Spotkanie zostało wznowione po prawie dwóch godzinach - Dania przegrała z Finlandią 0:1. W drugim meczu grupy B Belgia wygrała w Sankt Petersburgu z Rosją 3:0.

 

"Chcielibyśmy podziękować wszystkim za serdeczne pozdrowienia dla Christiana Eriksena od kibiców, piłkarzy, rodzin królewskich z Danii i Anglii, międzynarodowych federacji, klubów itd." - oświadczyła DBU.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie