Liga Narodów: Polskie siatkarki pewnie pokonały Tajlandię

W meczu 11. kolejki turnieju Ligi Narodów siatkarek w Rimini Polska pokonała Tajlandię 3:0. Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego odniosły czwarte zwycięstwo w tej imprezie. W kolejnym spotkaniu zmierzą się w piątek z reprezentacją Stanów Zjednoczonych.

Premierowa partia miała wyrównany przebieg i wynik długo oscylował wokół remisu. Polki miały problemy ze skończeniem ataków i nie były w stanie zbudować wyraźnej przewagi. W końcówce, gdy długie akcje skończyły Magdalena Stysiak i Zuzanna Górecka, uzyskały trzy oczka zaliczki (21:18), ale rywalki odrobiły straty. Kluczowe akcje padły jednak łupem Polek. Dwa ostatnie punkty dla biało-czerwonych wywalczyła Martyna Łukasik (25:23).

W drugim secie siatkarki trenera Nawrockiego szybko uzyskały przewagę (8:4). Polki poprawiły zagrywkę, skuteczniej prezentowały się w ataku i w efekcie rywalki nie miały wiele do powiedzenia (16:10, 20:11). Po ataku Łukasik różnica wynosiła już dziesięć oczek (22:12). Atak Klaudii Alagierskiej dał piłkę setową (24:14), a seta zakończyła Stysiak uderzeniem po bloku (25:15).

Set numer trzy to wyraźna przewaga Polek już na pierwszej przerwie (8:3). Później Aleksandra Gryka popisała się asem serwisowym (11:6), ale w kolejnych akcjach rywalki zaczęły odrabiać straty. Poprawiły grę w obronie, Polki miały problemy ze skończeniem ataków, w efekcie złapały punktowy kontakt (14:13). Biało-czerwone w porę się jednak przebudziły i odbudowały przewagę. Po asie serwisowym Stysiak prowadziły 18:13. To był kluczowy moment tej części meczu, bo Tajki nie były już w stanie wiele zdziałać. Piłkę meczową przyniósł atak Stysiak (19:24), a wynik seta na 20:25 ustaliła Górecka.

Najwięcej punktów: Zuzanna Górecka (18), Magdalena Stysiak (16), Martyna Łukasik (13) – Polska; Onuma Sittirak (10) – Tajlandia. Polki miały wyraźną przewagę w ataku, dominowały też w punktowym bloku (7–0).

Polska – Tajlandia 3:0 (25:23, 25:15, 25:20)

Polska: Klaudia Alagierska, Martyna Łukasik, Katarzyna Wenerska, Magdalena Stysiak, Zuzanna Górecka, Zuzanna Efimienko-Młotkowska – Maria Stenzel (libero) oraz Martyna Czyrniańska, Julia Nowicka, Aleksandra Gryka. Trener: Jacek Nawrocki.
Tajlandia: Nootsara Tomkom, Pleumjit Thinkaow, Sutadta Chuewulim, Onuma Sittirak, Karina Krause, Malika Kanthong – Piyanut Pannoy (libero) oraz Wilavan Apinyapong, Pattiya Juangjan, Chatsuda Nilapa, Sirima Manakij. Trener: Kittikun Sri-Utthawong.