Polska - Brazylia 0:3. Jakie noty wystawili eksperci?

Siatkówka
Polska - Brazylia 0:3. Jakie noty wystawili eksperci?
Fot. Polsat Sport
Reprezentacja Polski siatkarek

Reprezentacja Polski siatkarek przegrała 0:3 z Brazylią w meczu Ligi Narodów. Jakie oceny po tym spotkaniu wystawili komentatorzy Polsatu Sport - Adrian Brzozowski i Maciej Jarosz? Eksperci wyróżnili dwie zawodniczki, które pojawiły się w sobotę na boisku.

Ekspert Polsatu Sport - Maciej Jarosz był zaskoczony widząc jaki skład na mecz z Brazylią desygnował do gry trener Jacek Nawrocki.

 

- Jak usłyszałem jaki skład wychodzi, to poprosiłem, aby Adrian mnie uszczypnął, bo dla mnie to dziwne, że dziewczyna, która jeszcze dwa dni temu była w Polsce, zrobiła dwa treningi i wychodzi w pierwszej szóstce. Po co w takim razie jest Łazowska? To młoda zawodniczka, a cały czas słyszymy, że ten turniej jest po to, aby te siatkarki się ogrywały - powiedział Maciej Jarosz.


ZOBACZ TAKŻE: Magdalena Stysiak "poszła jak dzik w żołędzie"! Polka wpadła za bandę w ostatniej akcji spotkania (WIDEO)

 

Maciej Jarosz skomentował także postawę Katarzyny Wenerskiej, która wyszła na boisko zamiast Martyny Łazowskiej i Julii Nowickiej.


- Nie mam do naszej rozgrywającej żadnych pretensji. Przez dwa pierwsze sety narobiła kilometrów, bo nie mieliśmy przyjęcia, ale w trzecim nie popełniała błędów. Trochę nie widzę konsekwencji w całym prowadzeniu i realizacji planu i nabierania doświadczenia przez młode zawodniczki.

 

Adrian Brzozowski skupił się natomiast na dyspozycji przyjmującej Martyny Czyrniańskiej.


- Katarzyna Wenerska to u nas "4" i taka sama ocena dla Martyny Czyrniańskiej, bo znowu została rzucona, może nie na głęboką wodę, ale miała trudne zadanie, aby zagrać przeciwko Brazylii. Miała nerwowy początek, ale wiadomo, że nie możemy wymagać od niej tyle samo, co od Magdaleny Stysiak czy Malwiny Smarzek. To nie był najgorszy mecz w wykonaniu Martyny - dodał Adrian Brzozowski.


Oceny Adriana Brzozowskiego i Macieja Jarosza po meczu Polska-Brazylia:


Katarzyna Wenerska - 4
Klaudia Alagierska - 3
Zuzanna Efimienko-Młotkowska - 3
Malwina Smarzek - 3
Martyna Czyrniańska - 4
Magdalena Stysiak - 3
Maria Stenzel - 3
Monika Jagła - 3

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie