Roland Garros 2021: Ile zarobiła Iga Świątek?

Tenis
Roland Garros 2021: Ile zarobiła Iga Świątek?
fot. PAP
Ile pieniędzy wpłynęło na konto Igi Świątek za udział w Roland Garros 2021?

Iga Świątek nie obroniła wywalczonego przed rokiem tytułu wielkoszlemowego Roland Garros, jednak udało jej się zaprezentować kapitalną formę w deblu. W związku z tym na konto tenisistki z Raszyna wpłynęła dość pokaźna suma pieniędzy. Ile Iga Świątek zarobiła za występ w Roland Garros 2021?

Pula nagród wielkoszlemowego turnieju Roland Garros 2021 wyniosła 34 367 216 euro, czyli o ponad 3,5 mln mniej niż w zeszłym roku. Zwycięzcy rozgrywek singlowych zarobią więc po 1,4 mln euro, a nie 1,6 mln, jak miało to miejsce w 2020 roku. W tegorocznej edycji zmniejszone zostały też sumy wypisywane na czekach na każdym etapie rywalizacji deblowej.

 

Ile Iga Świątek zarobi za udział w Roland Garros 2021?

 

Wiadomo zatem, że Iga Świątek nie zarobi w tym roku tyle, ile udało jej się wywalczyć w zeszłorocznej edycji French Open, w której przecież triumfowała. W rywalizacji singlowej dotarła bowiem do ćwierćfinału, w związku z czym na jej konto wpłynęło równe 255 tysięcy euro.

 

ZOBACZ TAKŻE: Pieniądze, premie, nagrody. Ile wynosi pula nagród Roland Garros 2021?

 

Jeżeli chodzi o grę w deblu, to Polka razem z doświadczoną Amerykanką Bethanie Mattek-Sands dotarła do finału imprezy, w którym musiały jednak uznać wyższość Czeszek Barbory Krejcikovej i Kateriny Siniakovej. Za sam udział w ostatnim etapie gry podwójnej Świątek i jej partnerka otrzymały do podziału 144 074 euro, czyli po 72 037 euro na głowę.

 

Sumując, okazuje się, że za udział w Roland Garros 2021 na konto Polki wpłynęła kwota 327 036 euro.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie