Euro 2020. Andrzej Niedzielan: Ze Słowacją może być trudniej niż z Hiszpanią

Piłka nożna
Euro 2020. Andrzej Niedzielan: Ze Słowacją może być trudniej niż z Hiszpanią
fot. Polsat Sport
Polska jest faworytem meczu ze Słowacją, ale dla naszej reprezentacji to nie jest łatwa rola

- Mecz ze Słowacją może być dla nas łatwiejszy niż ten kolejny z Hiszpanią. Ze Słowakami to my musimy prowadzić grę, to my musimy zdominować przeciwnika z piłką na jego połowie, a to niekoniecznie dobrze wygląda. Grając z kontrataku jesteśmy mocni - ocenia były reprezentant Polski, ekspert Polsatu Sport Andrzej Niedzielan.

Oceniając reprezentację Słowacji Niedzialan wrócił do ostatniego sparingu Polaków, w którym nasza drużyna zremisowała 2:2 z Islandią. Goście udowodnili, że stałe fragmenty gry sprawiają kłopoty piłkarzom Paulo Sousy.  

 

- Na mistrzostwach Europy nie ma słabych przeciwników. Nie ma meczów nieważnych. Turnieje wygrywa się defensywą, na turniejach nie powinno się tracić "głupich " goli. Szczególnie ze stałych fragmentów gry. A Słowacja te stałe fragmenty ma opanowane do perfekcji. Słowacy to bardzo mocna drużyna w defensywie, bardzo dobrze zorganizowana, broniąca bardzo dobrze i bardzo dobrze atakująca - powiedział były reprezentant Polski. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Belgowie opóźnią przyjazd do Rosji

 

Zdaniem Niedzielana rola faworyta nie sprzyja reprezentacji Polski.

 

- Mecz z Hiszpanią może być dla nas łatwiejszy niż ten ze Słowacją. To my musimy zaproponować grę pozycyjną, zdominować rywala. To w naszej drużynie niekoniecznie dobrze wygląda. A grając z kontrataku jesteśmy mocni. Hiszpanów możemy więc tym zaskoczyć, a ze Słowakami mogą być kłopoty - przewiduje ekspert Polsatu Sport.

Cała wypowiedź Andrzeja Niedzielana:

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie