Euro 2020: Belgowie opóźnią przyjazd do Rosji przez obawy związane z Covid-19

Piłka nożna
Euro 2020: Belgowie opóźnią przyjazd do Rosji przez obawy związane z Covid-19
fot. PAP
Reprezentacja Belgii przyjedzie do Sankt Petersburga później niż planowała.

Z powodu wzrostu liczby przypadków zakażenia koronawirusem w Rosji, piłkarska reprezentacja Belgii później niż planowała przyjedzie do Sankt Petersburga na mecz mistrzostw Europy z Finlandią. W poniedziałek w tym mieście Polska zagra ze Słowacją.

Rywalizująca w grupie B Belgia w sobotę pokonała w Sankt Petersburgu Rosję 3:0. W czwartek czeka ją w Kopenhadze spotkanie z Danią, a w następny poniedziałek ponownie w Sankt Petersburgu z Finlandią. Pierwotnie Belgowie planowali przenieść się do Rosji zaraz po meczu z Danią, ale ostatecznie wrócą do swojej bazy w Tubize, a na ostatni mecz grupowy pojadą dopiero w niedzielę wieczorem.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dariusz Dziekanowski: Słowacy są solidni, ale przewidywalni

 

"Podczas ostatniego pobytu w Sankt Petersburgu przekonaliśmy się, że przebywanie w dużym mieście w czasach pandemii przez kilka dni jest sporym wyzwaniem w kwestii organizowania treningów. Piłkarze będą trenowali w Tubize, w znacznie bezpieczniejszym środowisku, gdzie są doskonałe warunki treningowe" - napisano w oświadczeniu.

 

Reprezentacja Polski na poniedziałkowy mecz ze Słowacją również przyjechała dopiero w niedzielę. Powodem był brak możliwości trenowania na obiekcie w Sankt Petersburgu. Bezpośrednio po spotkaniu kadra wróci do kraju. W kolejnych meczach grupy E biało-czerwoni zagrają 19 czerwca w Sewilli z Hiszpanią i 23 czerwca ponownie w Sankt Petersburgu ze Szwecją.

PZ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie