Euro 2020: Szkocja - Czechy. Patrik Schick bohaterem!

Patrik Schick był bohaterem meczu Szkocja - Czechy.

Czechy pokonały Szkocję 2:0 w meczu grupy D Euro 2020. Bohaterem spotkania na Hampden Park w Glasgow był Patrik Schick, który strzelił oba gole. Szczególnej urody było drugie trafienie, kiedy przelobował Davida Marshalla.

Pierwsza połowa to głównie zacięta boiskowa walka, celne strzały można było policzyć na palcach jednej ręki. Najlepsze okazje dla Szkotów mieli Lyndon Dykes i Andy Robertson. Kiedy wydawało się, że piłkarze zejdą do szatni przy bezbramkowym remisie, Czesi otworzyli wynik. W 42. minucie Vladimir Coufal dośrodkował wprost na głowę Patrika Schicka, który pokonał Davida Marshalla.

Początek drugiej połowy był pasjonujący! Najpierw swoje szanse mieli Schick i Vladimir Darida. Akcja błyskawicznie przeniosła się pod drugie pole karne, gdzie Jack Hendry trafił w poprzeczkę, po czym Tomas Kalas był bliski przelobowania swojego bramkarza. W 52. minucie Czesi strzelili drugiego gola - Schick kapitalnie przelobował bramkarza z okolicy połowy boiska!

Szkoci się nie poddali. Świetną okazję miał Dykes, jednak bardzo dobrze w bramce Czechów spisywał się Tomas Vaclik. Kolejne szanse dla Czechów mieli Schick, ale trafił wprost w ręce bramkarza, jak również Michael Krmencik. Więcej goli nie padło.

Czesi cieszą się zatem z trzech punktów i obejmują prowadzenie w grupie D, w której rywalizują także Anglia i Chorwacja. W ich meczu w niedzielę na londyńskim Wembley reprezentacja "Trzech Lwów" zwyciężyła 1:0. W kolejne serii spotkań Czechy zagrają z Chorwacją, natomiast Szkocja z Anglią.

Szkocja - Czechy 0:2 (0:1)

Bramki: Schick 42, 52

Szkocja: David Marshall - Stephen O'Donnell (79. James Forrest), Grant Hanley, Liam Cooper, Jack Hendry (67. Callum McGregor), Andy Robertson - Stuart Armstrong (67. Ryan Fraser), John McGinn, Scott McTominay - Lyndon Dykes (79. Kevin Nisbet), Ryan Christie (46. Che Adams).

Czechy: Tomas Vaclik - Vladimir Coufal, Ondrej Celustka, Tomas Kalas, Jan Boril - Lukas Masopust (72. Matej Vydra), Tomas Soucek, Vladimir Darida (87. Petr Sevcik), Alex Kral (67. Tomas Holes), Jakub Jankto (72. Adam Hlozek) - Patrik Schick (87. Michael Krmencik).