Jan de Zeeuw: Mecz ze Słowacją będzie najważniejszy dla Polski

Piłka nożna
Jan de Zeeuw: Mecz ze Słowacją będzie najważniejszy dla Polski
fot. PAP
- Robert Lewandowski pokazuje klasę - twierdzi Jan de Zeeuw.

Podczas magazynu Cafe Euro gość programu Jan de Zeeuw wypowiedział się na temat pierwszego meczu polskiej reprezentacji na Euro 2020. - Polacy nie mogą przegrać tego meczu. Spotkanie ze Słowacją będzie najważniejsze - powiedział były dyrektor reprezentacji Polski za czasów Leo Beenhakkera.

Przemysław Iwańczyk: Co pan czuł, kiedy Ukraińcy dość niespodziewanie strzelili dwa gole w ciągu pięciu minut spotkania? Finalnie Holendrzy wygrali 3:2.

 

Jan de Zeeuw: Na tak wysokim poziomie rozgrywkowym podobna sytuacja nie powinna mieć miejsca. Było to połączone ze zmianami zawodników podczas meczu.

 

Czy reprezentacja Holandii jest jednym z faworytów, aby wygrać cały turniej? 

 

Jest za wcześnie, aby nazywać ich faworytami, ale oni zrobili duży postęp. Aby nazwać kogoś faworytem potrzeba przeanalizować wiele aspektów. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Dariusz Dziekanowski: Słowacy są solidni, ale przewidywalni

 

Czy Frank de Boer to jest postać wobec której są ambiwalentne odczucia Holendrów? Mówi się, że jest to trener, który kilka razy zaczynał swoją karierę trenerską w różnych klubach, ale nie wiodło mu się. Dopiero reprezentacja Holandii ma być takim miejscem, gdzie będzie mógł pokazać klasę i odnieść pierwszy sukces. 

 

Frank de Boer jeszcze nie miał wielkich sukcesów, ale Holendrzy mają materiał i możliwości.

 

Jaka jest pana opinia na temat reprezentacji Polski? Co może wydarzyć się w meczu ze Słowacją?

 

To będzie najważniejszy mecz dla Polaków. Po obejrzeniu ostatnich dwóch meczów obawiam się o polską kadrę. Jednak Robert Lewandowski pokazuje klasę. Nie możemy przegrać pierwszego meczu na Euro 2020, bo gdy go nie wygramy, to nadzieja na wygraną zmaleje. Są szanse na poniedziałkowe zwycięstwo ze Słowakami, ale może być ciężko.

 

PZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie